Η αγγελία εργασίας έχει λήξει

24/5/2020

Εξωτερικός Πωλητής - Ενεργειακός Σύμβουλος

Πωλήσεις Χονδρικής (B2B)

Πόλη ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ
Απασχόληση Πλήρης απασχόληση
Επίπεδο Σπουδών Γενικό Λύκειο

Ζητείται Εξωτερικός Πωλητής - Ενεργειακός Σύμβουλος από εταιρεία παροχής υπηρεσιών ηλεκτρικής ενέργειας και φυσικού αερίου στη Θεσσαλονίκη.

Θέση εργασίας πλήρους απασχόλησης.

* Παρέχεται και η δυνατότητα εξωτερικής συνεργασίας για τους υποψηφίους που είναι κάτοχοι μπλοκ παροχής υπηρεσιών.

Αρμοδιότητες της θέσης εργασίας

  • Διαχείριση, Ανάπτυξη πελατολογίου και Ανεύρεση νέων πελατών
  • Παρακολούθηση & Υποστήριξη πελατολογίου μέσω τακτικών επισκέψεων
  • Επίτευξη μηνιαίων και ετήσιων στόχων

Απαραίτητα Προσόντα

Βασικά στοιχεία προφίλ υποψηφίου

  • Οργανωτικό άτομο με στόχο προσήλωση και στρατηγική σκέψη
  • Ομαδικό πνεύμα συνεργασίας και ευελιξία σε δυνητικές αλλαγές
  • Εχεμύθεια, σοβαρότητα, υπευθυνότητα και συνέπεια
  • Επαγγελματικό προφίλ υποψηφίου
  • Τουλάχιστον 2 έτη προϋπηρεσίας στις πωλήσεις
  • Εργασιακή εμπειρία σε τμήμα Εταιρικών Πωλήσεων (b2b ή d2d)
  • Αίσθημα ευθύνης, διορατικότητα, ενθουσιασμός, μεθοδικότητα και ευελιξία στις δημόσιες σχέσεις
  • Εξαιρετική ικανότητα παρουσίασης, επικοινωνίας και διαπραγμάτευσης

Παροχές

  • Αυτοκίνητο
  • Έξοδα μετακίνησης
  • Ασφάλιση
  • Δυνατότητα εξωτερικής συνεργασίας για τους υποψηφίους που διαθέτουν μπλοκ παροχής υπηρεσιών