Η αγγελία εργασίας έχει λήξει

25/5/2020

Εξωτερικός Πωλητής Β2Β

Πωλήσεις Χονδρικής (B2B)

Πόλη ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ
Απασχόληση Πλήρης απασχόληση
Επίπεδο Σπουδών Γενικό Λύκειο

Η εταιρεία μας, ένα από τα μεγαλύτερα και πιο ολοκληρωμένα market μπαταρίας υψηλής εξειδίκευσης, τόσο στα προϊόντα πώλησης, όσο και στην παροχή υπηρεσιών, ενδιαφέρεται να προσλάβει :

Εξωτερικός Πωλητής B2B (Έδρα: Θεσσαλονίκη)

Αρμοδιότητες:

  • Συχνά επαγγελματικά ταξίδια (Περιοχή ευθύνης: Βόρεια Ελλάδα)
  • Συμβουλευτική υποστήριξη προς τον πελάτη, κατευθύνοντας τον στην σωστή επιλογή αγοράς
  • Παραγγελιοληψία
  • Δημιουργία και Follow up προσφορών
  • Διαχείριση πελατολογίου
  • Συνεχής παρακολούθηση της αγοράς και του ανταγωνισμού και εντοπισμός των νέων ευκαιριών συνεργασίας

Απαραίτητα Προσόντα

  • Πτυχίο τριτοβάθμιας εκπαίδευσης (επιθυμητό)
  • Σχετική προϋπηρεσία τουλάχιστον 3-5 ετών
  • Γνώση πωλήσεων στον τομέα της αυτοκινητοβιομηχανίας
  • Άριστη γνώση χειρισμού Η/Υ σε περιβάλλον Office
  • Γνώση διαχείρισης προγραμμάτων ERP, CRM (επιθυμητή)
  • Άριστη γνώση της ελληνικής γλώσσας σε γραπτό και προφορικό λόγο
  • Καλή γνώση της αγγλικής γλώσσας
  • Εξαιρετικές επικοινωνιακές και διαπραγματευτικές δεξιότητες
  • Εξαιρετικές οργανωτικές δεξιότητες και διαχείρισης χρόνου
  • Δίπλωμα οδήγησης και δυνατότητα ταξιδιών
  • Μόνιμη κατοικία: Θεσσαλονίκη
  • Υψηλή ικανότητα προσαρμογής και ευελιξίας σε διαφορετικές συνθήκες

Παροχές

Η εταιρεία προσφέρει:
  • Ικανοποιητικό μισθό και ασφάλιση
  • Εταιρικό αυτοκίνητο, κινητό τηλέφωνο και laptop
  • Extra Bonus
  • Συνεχής εκπαίδευση και καθοδήγηση στις νέες τεχνικές πωλήσεων, σύμφωνα με τις νέες τάσεις της αγοράς
  • Συνθήκες που ενισχύουν τη γνώση και δίνουν σημαντικές ευκαιρίες
  • Ένα ιδιαίτερα σύγχρονο και ευχάριστο περιβάλλον εργασίας
  • Δυνατότητα επαγγελματικής εξέλιξης και ανάπτυξης