Η αγγελία εργασίας έχει λήξει

02/02/2022

ΕΚΠΡΟΣΩΠΟΣ ΕΞΩΔΙΚΑΣΤΙΚΟΥ ΣΥΜΒΙΒΑΣΜΟΥ

Τηλεφωνικές Υπηρεσίες

Πόλη ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ
Απασχόληση Πλήρης απασχόληση
Επίπεδο Σπουδών Τεχνολογικό Εκπαιδευτικό Ίδρυμα (ΤΕΙ)

Η ICAP Recruitment Solutions είναι μέρος της ICAP, του μεγαλύτερου Παρόχου Υπηρεσιών Ανθρώπινου Δυναμικού στην Ελλάδα. Εξειδικεύεται στην αξιολόγηση και επιλογή αποφοίτων και νέων στελεχών για Ελληνικές και πολυεθνικές επιχειρήσεις.

Η ICAP Recruitment Solutions, για λογαριασμό της Δικηγορικής Εταιρείας Σιούφας & Συνεργάτες, της μεγαλύτερης εταιρείας στον κλάδο της, με παρουσία στην Αθήνα, Πάτρα, Θεσσαλονίκη και Βουκουρέστι, που δραστηριοποιείται στην παροχή νομικής υποστήριξης από το 1999 και στο πελατολόγιο της συγκαταλέγονται οι μεγαλύτερες ελληνικές και πολυεθνικές εταιρίες από όλους τους κλάδους της οικονομίας και είναι ταχύτατα αναπτυσσόμενη, με ανθρώπινο δυναμικό 350 υψηλά εξειδικευμένων επαγγελματιών, αναζητούμε τους ικανότερους και αποτελεσματικότερους υποψηφίους για την κάλυψη της θέσης με έδρα στη Θεσσαλονίκη.

Εκπρόσωπος Εξωδικαστικού Συμβιβασμού (Ref. 5207/CAG/RS/GR)

Ενδεικτικά Καθήκοντα:
  • Τηλεφωνική ενημέρωση σχετικά με την ύπαρξη ληξιπρόθεσμων οφειλών
  • Ενημέρωση και καθοδήγηση των οφειλετών σχετικά με τις πιθανές ενέργειες
  • Αξιολόγηση και διαπραγμάτευση πιθανών προτάσεων των οφειλετών  για εξόφληση, καθώς και αιτήματα για διακανονισμό των ληξιπρόθεσμων οφειλών, σύμφωνα με τις διαδικασίες της εταιρείας
  • Πλήρη και αξιόπιστη ενημέρωση των διαχειριστικών συστημάτων της εταιρίας

Απαραίτητα Προσόντα

Προφίλ Υποψηφίου:
  • Απόφοιτος/η ΑΕΙ/ΤΕΙ
  • Επιθυμητή η προϋπηρεσία σε εταιρίες διαχείρισης μη εξυπηρετούμενων χαρτοφυλακίων, εταιρίες ενημέρωσης, τράπεζες, call center τηλεπικοινωνίας, δικηγορικές εταιρίες.
  • Άριστη γνώση χειρισμού Η/Υ και των προγραμμάτων του Office (word & excel). Επιθυμητή η πιστοποίηση ECDL
  • Πολύ καλός χειρισμός της Αγγλικής γλώσσας. Η γνώση δεύτερης γλώσσας θα συνεκτιμηθεί
  • Ισχυρές επικοινωνιακές και διαπραγματευτικές δεξιότητες
  • Ικανότητα λήψης αποφάσεων και επίλυσης προβλημάτων υπό συνθήκες πίεσης
  • Δυναμική προσωπικότητα και προσανατολισμός στο αποτέλεσμα
  • Ομαδικό πνεύμα, μεθοδικότητα και οργανωτικότητα
  • Ακεραιότητα και εχεμύθεια

Παροχές

Η εταιρεία προσφέρει:​

  • Ανταγωνιστικό πακέτο αποδοχών
  • Επιμίσθια επιβράβευσης
  • Δωρεάν πρόγραμμα υγείας και οικογενειακής νοσοκομειακής κάλυψης
  • Παροχή εκπτωτικών προνομίων
  • Δομημένο πρόγραμμα εκπαίδευση και ανάπτυξης δεξιοτήτων
  • Προοπτικές εργασιακής ανέλιξης εντός και των 5 Διευθύνσεων της Εταιρείας
  • Δυναμικό και ευχάριστο εργασιακό περιβάλλον

Σε όλες τις επαφές θα τηρηθεί απόλυτη εχεμύθεια.