Θέσεις εργασίας στην Ελλάδα
25/04/2024

Βοηθός Λογιστή

Λογιστήριο - Οικονομική Διεύθυνση

Πόλη ΠΕΡΙΣΤΕΡΙ | ΑΘΗΝΑ - ΑΤΤΙΚΗ
Απασχόληση Πλήρης απασχόληση
Επίπεδο Σπουδών Ινστιτούτο Επαγγελματικής Κατάρτισης (ΙΕΚ)

Ο όμιλος εταιρειών ASD Account Financial Advisor SA με παρουσία περισσότερων από 30 ετών στο χώρο της υποστήριξης επιχειρήσεων, έχει εξελιχθεί σε μία από τις σημαντικότερες μονάδες στο χώρο των λογιστικών, φοροτεχνικών και εξειδικευμένων συμβουλευτικών υπηρεσιών.

H ASD Account Financial Advisor SA είναι η κεντρική εταιρεία του ομίλου και αποτελεί μια από τις μεγαλύτερες αμιγώς ελληνικές εταιρείες, που δραστηριοποιούνται στο χώρο των λογιστικών και φοροτεχνικών υπηρεσιών. Η ASD Account Financial Advisor SA, προκειμένου να καλύψει τις συνεχώς αυξανόμενες ανάγκες της, αναζητά στελέχη που θα καλύψουν την θέση: Βοηθός Λογιστή

Περίληψη θέσης:

Αναζητούνται υποψήφιοι/ες με δυναμικό, θετικό και εξωστρεφή χαρακτήρα, σοβαρότητα, συνέπεια και αυτοπεποίθηση, καθώς και υψηλό επίπεδο γνώσεων στο αντικείμενο της λογιστικής και της φορολογίας, οι οποίοι θα είναι σε θέση να αναλάβουν άμεσα ενεργό ρόλο..

Αρμοδιότητες:

  • Kαταταχώρηση απλογραφικών βιβλίων

Απαραίτητα Προσόντα

  • Πτυχίο Λογιστικής ή Οικονομικής κατεύθυνσης ΑΕΙ - ΤΕΙ - ΙΕΚ
  • Πενταετής εμπειρία τήρησης απλογραφικών βιβλίων, λογιστικών διαδικασιών
  • Επιθυμητή γνώση εργατικών θεμάτων & μισθοδοσίας
  • Επιθυμητή εμπειρία σε λογιστική τήρηση δημόσιων φορέων

Παροχές

Η εταιρία προσφέρει:
  • Άριστο εργασιακό περιβάλλον
  • Δυνατότητα επαγγελματικής εξέλιξης
  • Συνεχόμενη Επαγγελματική εκπαίδευση
  • Ικανοποιητικό πακέτο αποδοχών

Αίτηση - Αποστολή Βιογραφικού

Σας ενδιαφέρει η θέση εργασίας; Εγγραφείτε για να στείλετε το βιογραφικό σας στην εταιρεία.