Η αγγελία εργασίας έχει λήξει

27/05/2020

Σύμβουλος Συστημάτων Ποιότητας

Μηχανικοί ΑΕΙ / ΤΕΙ - Επιστήμες

Πόλη ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ
Απασχόληση Πλήρης απασχόληση
Επίπεδο Σπουδών Τεχνολογικό Εκπαιδευτικό Ίδρυμα (ΤΕΙ)

Θέλεις να κάνεις το επόμενο βήμα στην καριέρα σου ως Σύμβουλος Συστημάτων Ποιότητας και να συνεργαστείς με μία εδραιωμένη εταιρεία παροχής υπηρεσιών διασφάλισης ποιότητας;

Σου αρέσει η διασφάλιση ποιότητας και η ενασχόληση με τη βιομηχανία τροφίμων;

Θέλεις να εξελίσσεσαι συνεχώς και να επιτυγχάνεις άρτια αποτελέσματα σε κάθετι που αναλαμβάνεις;

Εάν η απάντηση είναι ναι, τότε περιμένουμε την αίτησή σου άμεσα!

Ως Σύμβουλος Συστημάτων Ποιότητας θα έχεις τις παρακάτω αρμοδιότητες:
  • Διαχείριση projects σχεδιασμού και ανάπτυξης συστημάτων διαχείρισης ποιότητας σε βιομηχανίες τροφίμων
  • Σύνταξη μελετών και εντύπων για τα πρότυπα ποιότητας κατόπιν αιτήματων πελατών
  • Επιθεωρήσεις για την ορθή εφαρμογή των συστημάτων ποιότητας στο χώρο των πελατών
  • Εποπτεία για την τήρηση των κανόνων υγιεινής και ασφάλειας στους χώρους της παραγωγής
  • Καθοδήγηση και εκπαίδευση προσωπικού για την εφαρμογή προτύπων

Απαραίτητα Προσόντα

Για να θεωρηθείς ο ιδανικός Σύμβουλος Συστημάτων Ποιότητας θα πρέπει να διαθέτεις τα εξής:
  • Πτυχίο ΑΕΙ/ΤΕΙ ως Γεωπόνος, Τεχνολόγος Τροφίμων, Χημικός Μηχανικός ή Χημικός
  • Προϋπηρεσία 2-5 ετών σε αντίστοιχη θέση ή θέση σε τμήμα ποιοτικού ελέγχου βιομηχανίας τροφίμων με γνώσεις σύνταξης προτύπων ποιότητας (ISO, IFS, BRC, HACCP)
  • Άριστη γνώση αγγλικών και MS Office
  • Γνώση σύνταξης προτύπων ποιότητας και δυνατότητα υποστήριξης της εφαρμογής τους σε βιομηχανικό περιβάλλον
  • Δυνατότητα ταξιδίων (σε μη συχνή βάση)
  • Υπευθυνότητα, συνέπεια, οργανωτικότητα, εστίαση στη λεπτομέρεια
  • Ικανότητα πρότασης λύσεων και επικοινωνιακές δεξιότητες

Παροχές

Ως Σύμβουλος Συστημάτων Ποιότητας θα έχεις τις ακόλουθες παροχές από την εταιρεία:
  • Ανταγωνιστικό πακέτο αποδοχών
  • Κάλυψη εξόδων μετακίνησης & εταιρικό αυτοκίνητο για επαγγελματικούς σκοπούς
  • Συνεχή εκπαίδευση με σκοπό την παροχή γνώσης και την ανάπτυξη των δεξιοτήτων σου πάνω σε σύγχρονες τεχνικές και μεθόδους
  • Δυνατότητα επαφής με ευρεία γκάμα βιομηχανιών τροφίμων και νέους τομείς δραστηριοποίησης
  • Προοπτικές εξέλιξης και περιθώρια ανάπτυξης
Σε περίπτωση που πιστεύεις ότι η παραπάνω θέση σου ταιριάζει και θέλεις να εργαστείς ως Σύμβουλος Συστημάτων Ποιότητας, τότε περιμένουμε την αίτησή σου άμεσα! Εάν χρειάζεσαι περισσότερες πληροφορίες, μπορείς να καλέσεις στο 2310414731 και να ζητήσεις τη Χριστίνα Στερκέση.

Παρακαλούμε λάβετε υπόψη ότι για λόγους διαφάνειας και ισότιμης μεταχείρισης, θα αξιολογήσουμε μόνο τις αιτήσεις που υποβάλλονται μέσω του site μας. Μετά τη συλλογή και αξιολόγηση όλων των βιογραφικών σημειωμάτων θα επικοινωνούμε μόνο με τους υποψηφίους που ανταποκρίνονται στις απαιτήσεις της θέσης προς στελέχωση προκειμένου να οριστεί συνάντηση για συνέντευξη. Όλες οι αιτήσεις θεωρούνται απόλυτα εμπιστευτικές.