Η αγγελία εργασίας έχει λήξει

22/5/2020

PR & Marketing Specialist

Marketing - Διαφήμιση - Επικοινωνία

Πόλη ΠΑΤΡΑ
Απασχόληση Πλήρης απασχόληση
Επίπεδο Σπουδών Τεχνολογικό Εκπαιδευτικό Ίδρυμα (ΤΕΙ)

Η Divico Security είναι μια πανελλαδική εταιρεία με έδρα την Πάτρα και υποκαταστήματα σε Αθήνα και Κύπρο, που ειδικεύεται στα συστήματα ασφαλείας. Απασχολεί περισσότερα από 120 άτομα και διαθέτει συνεργάτες σε όλη την Ελλάδα. Διαθέτει εμπειρία 35 ετών και οι πελάτες μας είναι κατά κύριο λόγο ιδιωτικές επιχειρήσεις, δημόσιοι φορείς και ιδρύματα καθώς και αναγνωρισμένοι ιδιώτες. Προσφέρουμε υπηρεσίες υψηλού κύρους και αξιοπιστίας, συμμετέχουμε σε παγκόσμιες εκθέσεις νέων τεχνολογιών και συστημάτων ασφαλείας. Στόχος μας είναι η διαρκής διεύρυνση του πελατολογίου και η συνεχής βελτίωση των υπηρεσιών μας. Αναζητούμε ταλαντούχα και ξεχωριστά άτομα για τη στελέχωση του Τμήματος Μάρκετινγκ της εταιρείας μας.

Περιγραφή θέσης:

Αρμοδιότητες θέσης:

Ενεργή συμμετοχή στον σχεδιασμό και την υλοποίηση προωθητικών ενεργειών των εταιρειών της Divico
Διαχείριση website και σελίδων κοινωνικής δικτύωσης (Facebook, Instagram, LinkedIn)
Ανάπτυξη περιεχομένου, δημιουργία εικόνων και σύνταξη κειμένων για ηλεκτρονικά και έντυπα μέσα της εταιρείας
Δημιουργία και υλοποίηση ψηφιακών campaigns και newletters
Επικοινωνία - συνεργασία με τους εξωτερικούς συνεργάτες διαφήμισης, digital marketing, web designers κτλ
Διαχείριση έντυπης προβολής και διαφημιστικού υλικού
Συνεργασία με τα υπόλοιπα τμήματα της εταιρείας (πωλήσεων, προμηθειών και τεχνικό τμήμα)

Παρακαλούνται οι ενδιαφερόμενοι να αποστείλουν το βιογραφικό τους σημείωμα

Για οποιεσδήποτε πληροφορίες για την θέση μη διστάσετε να επικοινωνήσετε μαζί μας στο email careers@divico.gr ή στο τηλέφωνο επικοινωνίας 2610 461 906.

Απαραίτητα Προσόντα

Προφίλ Υποψηφίου:
  • Πτυχίο Marketing, Eπικοινωνίας ή συναφούς επιστημονικού πεδίου
  • Eπαγγελματική προϋπηρεσία τουλάχιστον 2 ετών σε αντίστοιχο τμήμα
  • Γνώση Google analytics, Google Adwords, Mailchimp, Facebook Ads.
  • Γνώση Σχεδιαστικών Προγραμμάτων (photoshop etc.)
  • Ομαδικότητα, μεθοδικότητα και συνέπεια
  • Άριστες επικοινωνιακές δεξιότητες στην ελληνική και στην αγγλική γλώσσα (γραπτά και προφορικά)

Παροχές

H εταιρεία προσφέρει:
  • Ανταγωνιστικό πακέτο αποδοχών
  • Σύγχρονο,ευχάριστω και σταθερό περιβάλλον εργασίας
  • Προοπτικές εξέλιξης