Η αγγελία εργασίας έχει λήξει

18/11/2020

Account Manager

Πωλήσεις Χονδρικής (B2B)

Πόλη ΗΡΑΚΛΕΙΟ ΚΡΗΤΗΣ | ΗΡΑΚΛΕΙΟ
Απασχόληση Πλήρης απασχόληση
Επίπεδο Σπουδών Ανώτατο Εκπαιδευτικό Ίδρυμα (ΑΕΙ)

Έχεις εμπειρία στον φαρμακευτικό κλάδο και επιθυμείς να κάνεις το επόμενο βήμα στην καριέρα σου ως Account Manager σε μια από τις μεγαλύτερες φαρμακοαποθήκες με έδρα το Ηράκλειο Κρήτης;

Θεωρείς ανταγωνιστικό σου πλεονέκτημα την επικοινωνία και την διαπραγμάτευσή σου με τους πελάτες;

Εάν ναι, μη χάσεις αυτή την ευκαιρία!

Απαραίτητα Προσόντα

Τα καθήκοντα της θέσης του Account Manager είναι:
  • Επικοινωνία, εξυπηρέτηση και διαπραγμάτευση με υφιστάμενους και δυνητικούς πελάτες
  • Δημιουργία και διατήρηση σταθερών και μακροχρόνιων σχέσεων με τους πελάτες
  • Εφαρμογή όλων των εμπορικών δραστηριοτήτων και την πρόταση καινοτόμων δράσεων και ιδεών
  • Επίσκεψη στο χώρο των πελατών (φαρμακεία)
  • Παρακολούθηση των αποθεμάτων, των προσφορών, των αλλαγών τιμών, των εκπτώσεων κλπ
  • Επίτευξη των μηνιαίων και ετήσιων στόχων της εταιρείας
Ο/Η ιδανικός/ή υποψήφιος/α για τη θέση του/της Account Manager θα πρέπει να διαθέτει τα ακόλουθα:
  • Απόφοιτος ΤΕΙ/ΑΕΙ/ΙΕΚ με κατεύθυνση Marketing/ Οικονομικά/ Διοίκηση Επιχειρήσεων ή σε συναφές αντικείμενο
  • Τουλάχιστον 2 -3 έτη εργασιακή εμπειρία σε αντίστοιχη θέση εργασίας
  • Ικανότητα επίλυσης προβλημάτων και διαπραγμάτευσης
  • Προσανατολισμός στο στόχο και το αποτέλεσμα
  • Επικοινωνιακές και οργανωτικές δεξιότητες
  • Αναλυτικές ικανότητες σε εμπορικά και οικονομικά στοιχεία
  • Πολύ καλή χρήση της Αγγλικής γλώσσας
  • Δυαντότητα ταξιδιών

Παροχές

Η εταιρεία προσφέρει για τη θέση του Account Manager τα παρακάτω:
  • Ανταγωνιστικό πακέτο αποδοχών
  • Bonus
  • Εταιρικό Αυτοκίνητο
  • Εταιρικό Κινητό
Αν θέλεις το επόμενο σου βήμα να είναι σε θέση Account Manager, κάνε αίτηση τώρα!

Για περισσότερες πληροφορίες σχετικά με τη θέση εργασίας μπορείς να επικοινωνήσεις με την Tzina Vamvatsikou στο +30 2106770523 #salesjob

Παρακαλούμε λάβετε υπόψη ότι για λόγους διαφάνειας και ισότιμης μεταχείρισης, θα αξιολογήσουμε μόνο τις αιτήσεις που υποβάλλονται μέσω του site μας. Μετά τη συλλογή και αξιολόγηση όλων των βιογραφικών σημειωμάτων θα επικοινωνούμε μόνο με τους υποψηφίους που ανταποκρίνονται στις απαιτήσεις της θέσης προς στελέχωση προκειμένου να οριστεί συνάντηση για συνέντευξη. Όλες οι αιτήσεις θεωρούνται απόλυτα εμπιστευτικές.