Η αγγελία εργασίας έχει λήξει

27/11/2017

Στέλεχος Πωλήσεων

Πωλήσεις Χονδρικής (B2B)

Πόλη ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ
Απασχόληση Πλήρης απασχόληση
Επίπεδο Σπουδών Τεχνολογικό Εκπαιδευτικό Ίδρυμα (ΤΕΙ)

Τουριστικό site με πλούσιο ταξιδιωτικό περιεχόμενο & με τεράστια απήχηση - αναγνώριση στη ρωσόφωνη, αλλά & αγγλόφωνη αγορά, αναζητά Στέλεχος Πωλήσεων με έδρα στη Θεσσαλονίκη.

Αρμοδιότητες

  • Διατήρηση & Ανάπτυξη Πελατολογίου
  • Υπεύθυνος για ολόκληρο τον κύκλο πώλησης (επίσκεψη / τηλέφωνο σε πελάτη, διάγνωση αναγκών, πρόταση/ προσφορά , υλοποίηση συμβολαίου, πληρωμή)
  • Οργάνωση μηνιαίων & ετήσιων στόχων
  • Επισκέψεις σε Τουριστικές Εκθέσεις
  • Διαχείριση ειδικών προτάσεων (Δήμοι, Περιφέρειες και Επιμελητήρια)

Απαραίτητα Προσόντα

  • Το ελάχιστο 3ετή εμπειρία σε πωλήσεις (θα προτιμηθούν υποψήφιοι με εμπειρία σε πώληση υπηρεσιών)
  • Άριστη γραπτή & προφορική δεξιότητα
  • Άνεση στην τηλεφωνική επικοινωνία & στις παρουσιάσεις σε κοινό
  • Θετική προσωπικότητα με προσανατολισμό στις πωλήσεις
  • Γνώση Ms Office, Διαδικτύου & διαχείρισης βάσης δεδομένων
  • Επιθυμητό πτυχίο ΑΕΙ/ΤΕΙ/ΙΕΚ από Τουριστικό κλάδο ή Διοίκησης Επιχειρήσεων

Παρακαλούνται οι ενδιαφερόμενοι, όπως αποστείλουν το Βιογραφικό τους Σημείωμα.

Παροχές

  • Πλήρης Απασχόληση
  • Μισθός
  • Bonus Επίτευξης Στόχων
  • Εκπαίδευση