Η αγγελία εργασίας έχει λήξει

26/5/2020

Sales & Digital Marketing Assistant (Ιταλικά / Ισπανικά / Γαλλικά) για διαχείριση Online Β2Β tools & e-shops

Marketing - Διαφήμιση - Επικοινωνία

Πόλη ΝΕΟ ΡΥΣΙΟ ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗΣ | ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ
Απασχόληση Πλήρης απασχόληση
Επίπεδο Σπουδών Τεχνολογικό Εκπαιδευτικό Ίδρυμα (ΤΕΙ)

H EDISION αναζητά Sales & Digital Marketing assistant για τις εγκαταστάσεις στο Νέο Ρύσιο Θεσσαλονίκης με εξαιρετική γνώση Ιταλικών, Ισπανικών ή Γαλλικών, με εξοικείωση στην τεχνολογία & εμπειρία σε e-shops B2B/B2C.

Ο υποψήφιος/α, που θα επιλεγεί, θα αναλάβει την διαχείριση των Online εργαλείων Β2Β vendors όπως (Amazon, eBay, κ.α. e-shops), Ο στόχος είναι η ανάπτυξη των εξαγωγών στην παγκόσμια αγορά με OnLine Β2Β πωλήσεις.

Η θέση αφορά πλήρες ωράριο εργασίας και πενθήμερη πρωινή απασχόληση.

Βασικές αρμοδιότητες:

  • Διαχείριση των Online εργαλείων Β2Β vendors όπως (Amazon, eBay, κ.α. e-shops)
  • Άνοιγμα νέων κωδικών προϊόντων και υπηρεσιών καθώς και καταχώριση σταθερών στοιχείων στα παραπάνω portal
  • Παρακολούθηση ενεργών προϊόντων για 5 χώρες (DE, FR, UK, IT, ES)
  • Δημιουργία marketing καμπάνιες και προωθητικές ενέργειες
  • Συνεργασία με γραφίστα της εταιρίας για ανέβασμα φωτογραφιών, video, banner κ.α.
  • Μετάφραση τεχνικών χαρακτηριστικών, περιγραφών, manual, κ.α.
  • Παρακολούθηση και εκτέλεση παραγγελιών Β2Β
  • Ανάπτυξη των εξαγωγών στην παγκόσμια αγορά με ειδικές ενέργειες όπως (newsletter, e-mail, τηλεφωνικές επικοινωνίες, κ.α.)
  • After Sales support σε ερωτήματα/απορίες πελατών μέσω email, τηλεφώνου & chat με παροχή λύσεων σε πιθανά προβλήματα
  • Έρευνα αγοράς, έλεγχος και ανάλυση του ανταγωνισμού
  • Παρακολούθηση της τάσης των πωλήσεων και συνεχή επικοινωνία με πελάτες.

Απαραίτητα Προσόντα

  • Επαγγελματισμός, δημιουργικότητα, επικοινωνιακή προσωπικότητα και ομαδικό πνεύμα εργασίας.
  • Πτυχίο Marketing ή Πληροφορικής (ΑΕΙ/ΤΕΙ)
  • Εξοικείωση με την τεχνολογία και χρήση της σε πραγματικές συνθήκες εργασίας καθημερινά.
  • Εμπειρία σε OnLine πωλήσεις
  • Εμπειρία σε διαχειριστικά Β2Β ή Β2Β e-shops
  • Εμπειρία σε πωλήσεις εκτός Ελλάδος
  • Άριστος χειρισμός της Αγγλικής γλώσσας σε προφορικό και γραπτό επίπεδο
  • Εξαιρετική γνώση Ιταλικών, Ισπανικών ή Γαλλικών σε προφορικό και γραπτό επίπεδο (Μητρική γλώσσα θα εκτιμηθεί)
  • Άριστη γνώση και χειρισμός Η/Υ
  • Άριστη γνώση Microsoft Office 365
  • Καλός χειρισμός εμπορικών προγραμμάτων και εφαρμογών ERP (SAP, Soft1, Atlantis, κ.α.)
  • Εμπειρία σε social media - digital marketing