Η αγγελία εργασίας έχει λήξει

1/2/2023

Υπεύθυνος Γραφείου Κίνησης - Logistics

Logistics - Αποθήκη - Μεταφορές

Πόλη ΑΛΕΞΑΝΔΡΕΙΑ

Η εταιρεία Συμβούλων UPGRADE για λογαριασμό πελάτη της, εξαγωγικής βιομηχανίας στον τομέα των τροφίμων,
αναζητά (1) ένα άτομο για τη στελέχωση της παρακάτω θέσης:

Υπεύθυνος Γραφείου Κίνησης - Logistics (Έδρα: Νομός Ημαθίας)
Κωδικός Θέσης: LOGXPMG0123

Αρμοδιότητες:

  • Καταχώρηση παραγγελιών στο πληροφοριακό σύστημα & τιμολόγηση.
  • Επικοινωνία με πελάτες για την οργάνωση και οριστικοποίηση των παραγγελιών.
  • Προγραμματισμός δρομολογίων.
  • Παρακολούθηση εξέλιξης παραγγελιών και διασφάλιση τήρησης των προδιαγραφών και της εύρυθμης λειτουργίας αυτών.
  • Σύνταξη αναφορών για τα δρομολόγια και την λειτουργική κατάσταση των φορτηγών της εταιρείας.
  • Εκτέλεση με ασφάλεια και αποτελεσματικότητα των διαδικασιών για τη κάλυψη των απαιτούμενων καθημερινών δραστηριοτήτων logistics.
  • Έλεγχος και έκδοση ορθών στοιχείων και παροχή πληροφοριών δρομολόγησης για την εξασφάλιση των συμφωνηθέντων χρόνων και τόπων παράδοσης.
  • Επίβλεψη χώρων αποθήκευσης, εξοπλισμού και διαδικασιών.
  • Διαχείριση των λειτουργιών logistics, της αποθήκης, των μεταφορών και της εξυπηρέτησης πελατών.
  • Διοίκηση, βελτιστοποίηση και συντονισμός όλου του κύκλου παραγγελιών.
  • Έλεγχος φόρτωσης των χρόνων παράδοσης, των εξόδων μεταφορών.
  • Τιμολόγηση εξαγωγών.
  • Διαχείριση τελωνειακών διαδικασιών.
  • Γνώση πλήρους κυκλώματος εξαγωγικής διαδικασίας

Απαραίτητα Προσόντα

  • Πτυχίο ΑΕΙ/ΤΕΙ Logistics, Οικονομικής κατεύθυνσης ή συναφούς αντικειμένου
  • Αποδεδειγμένη προϋπηρεσία σε εξαγωγική-παραγωγική εταιρεία τουλάχιστον 2 ετών
  • Εμπειρία στη χρήση συστημάτων ERP (ειδικότερα Galaxy)
  • Άριστη γνώση χειρισμού Η/Υ, MS Office
  • Πολύ καλή γνώση της αγγλικής γλώσσας

Επιθυμητά Προσόντα

  • Άριστες οργανωτικές ικανότητες
  • Επαγγελματισμός και συνέπεια
  • Ομαδικότητα και συνεργασία
  • Ικανότητα εργασίας υπό πίεση & τήρησης χρονοδιαγραμμάτων

Παροχές

Η εταιρεία προσφέρει:
  • Ανταγωνιστικό μισθό και ασφάλιση
  • Συνεχής εκπαίδευση και καθοδήγηση
  • Ένα ιδιαίτερα σύγχρονο και ευχάριστο περιβάλλον εργασίας
  • Δυνατότητα επαγγελματικής εξέλιξης και ανάπτυξης