Θέσεις εργασίας στην Ελλάδα
19/04/2024

Warehouse Workers (Εργάτες Αποθήκης)

Logistics - Αποθήκη - Μεταφορές

Πόλη ΠΥΛΑΙΑ | ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ
Απασχόληση Πλήρης απασχόληση
Επίπεδο Σπουδών Γενικό Λύκειο

Η μεγαλύτερη ελληνική εταιρία οικιακού εξοπλισμού αναζητά Warehouse Workers (Εργάτες Αποθήκης) για πλήρη απασχόληση στις κεντρικές αποθήκες της στη Θεσσαλονίκη.

Βασικές αρμοδιότητες

  • Προετοιμασία και ολοκλήρωση παραλαβών εμπορευμάτων, σύμφωνα με τον καθημερινό προγραμματισμό (εκφόρτωση, τακτοποίηση)
  • Προετοιμασία και ολοκλήρωση παραγγελιών αποθήκης για παράδοση στα καταστήματα του δικτύου, σύμφωνα με τον καθημερινό προγραμματισμό (συλλογή, συσκευασία, φόρτωση)
  • Διατήρηση καθαρού και ασφαλούς χώρου αποθήκης, με στόχο την καλύτερη αξιοποίηση των χώρων των εγκαταστάσεων.
  • Επικοινωνία και συνεργασία με επόπτες και συνεργάτες της εταιρίας

Απαραίτητα Προσόντα

  • Αποδεδειγμένη εργασιακή εμπειρία ως Εργάτης Αποθήκης
  • Γνώση χειρισμού ανυψωτικού μηχανήματος
  • Ικανότητες οργάνωσης και διαχείρισης χρόνου
  • Απολυτήριο λυκείου
  • Ομαδικότητα και ικανότητα συνεργασίας
  • Γνώσεις WMS LVision της Mantis καθώς και επαγγελματικό δίπλωμα οδήγησης θα ληφθούν σοβαρά υπόψιν

Αίτηση - Αποστολή Βιογραφικού

Σας ενδιαφέρει η θέση εργασίας; Εγγραφείτε για να στείλετε το βιογραφικό σας στην εταιρεία.