Η αγγελία εργασίας έχει λήξει

16/1/2023

Σύμβουλος Διαχείρισης Επενδυτικών Έργων & ΕΣΠΑ

Διοίκηση Επιχειρήσεων - HR - Στελέχη

Πόλη ΝΕΑ ΦΙΛΑΔΕΛΦΕΙΑ | ΑΘΗΝΑ - ΑΤΤΙΚΗ
Απασχόληση Πλήρης απασχόληση
Επίπεδο Σπουδών Τεχνολογικό Εκπαιδευτικό Ίδρυμα (ΤΕΙ)

Η εταιρεία Business Concept Α.Ε. με έδρα στη Νέα Φιλαδέλφεια αναζητεί Σύμβουλο Διαχείρισης Επενδυτικών Έργων ΕΣΠΑ (Σ.Ε.Σ) & Αναπτυξιακού Νόμου.

Αρμοδιότητες:

  • Σύνταξη & υποβολή αιτήσεων υπαγωγής
  • Διαχείριση επενδυτικών έργων, παρακολούθηση φυσικού & οικονομικού αντικειμένου, στο πλαίσιο του Αναπτυξιακού Νόμου & του ΕΣΠΑ (Σ.Ε.Σ.)
  • Επικοινωνία, καθοδήγηση & συνεργασία τόσο με τον τεχνικό υπεύθυνο του έργου όσο και με το λογιστήριο της εκάστοτε εταιρείας με στόχο την εντός των προδιαγραφών υλοποίηση των έργων
  • Σύνταξη εξαμηνιαίων αναφορών προόδου φυσικού και οικονομικού αντικειμένου του έργου, προς την εταιρεία
  • Επικοινωνία και συνεργασία με φορείς διαχείρισης, διαχειριστικές αρχές, Δ/νσεις Περιφερειών και του Υπουργείου Ανάπτυξης & Επενδύσεων που εμπλέκονται στην αξιολόγηση και στον έλεγχο των έργων
  • Επικοινωνία και συνεργασία με τραπεζικά ιδρύματα στην Ελλάδα και στο εξωτερικό που εμπλέκονται στην χρηματοδότηση των έργων

Απαραίτητα Προσόντα

    • Τουλάχιστον 4 έτη εμπειρίας στην παροχή συμβουλευτικών υπηρεσιών
    • Τουλάχιστον 2 έτη εμπειρίας στην υποβολή και διαχείριση συγχρηματοδοτούμενων επενδυτικών έργων
    • Άριστη γνώση χειρισμού Microsoft Office (Word, Excel, PowerPoint)
    • Πτυχίο Πολυτεχνικής Σχολής ή ΑΕΙ / ΤΕΙ, Τεχνικής ή Οικονομικής κατεύθυνσης
    • Άριστη γνώση Αγγλικής γλώσσας
    • Πελατοκεντρική αντίληψη
    • Ικανότητα εργασίας υπό συνθήκες πίεσης και τήρησης προθεσμιών

    Παροχές

    • Ανταγωνιστικό πακέτο αποδοχών
    • Βonus επίτευξης στόχων
    • Εκπαίδευση και προοπτικές εξέλιξης