Η αγγελία εργασίας έχει λήξει

15/7/2020

Marketing Director

Marketing - Διαφήμιση - Επικοινωνία

Πόλη ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ
Απασχόληση Πλήρης απασχόληση
Επίπεδο Σπουδών Τεχνολογικό Εκπαιδευτικό Ίδρυμα (ΤΕΙ)

 Η εταιρεία Συμβούλων UPGRADE για λογαριασμό πελάτη της, εταιρείας που δραστηριοποιείται στην βιομηχανία τροφίμων, αναζητά (1) ένα άτομο για τη στελέχωση της παρακάτω θέσης:

Marketing Director (Έδρα: Θεσσαλονίκη)

Αρμοδιότητες:
  • Οργάνωση και διεύθυνση όλων των δραστηριοτήτων του Τμήματος Μάρκετινγκ
  • Σχεδιασμός της ετήσιας στρατηγικής κατεύθυνσης μάρκετινγκ (marketing plan) της επιχείρησης
  • Ανάπτυξη πρακτικών διατήρησης και διεύρυνσης του πελατολογίου (σε συνεργασία με τον Εμπορικό Διευθυντή και Πωλήσεων)
  • Διεξαγωγή ερευνών αγοράς και λήψη ενεργειών για την ενίσχυση της επιχείρησης όσον αφορά την αναγνωρισιμότητά της και την τοποθέτησή της στην αγορά
  • Καθορισμός και παρακολούθηση της αποτελεσματικότητας της υλοποίησης του marketing plan
  • Επιλογή και συντονισμός των μέσων επικοινωνίας για την υλοποίηση του πλάνου μάρκετινγκ
  • Εποπτεία, σχεδιασμός και οργάνωση όλων των ενεργειών του Τμήματος Μάρκετινγκ (εκθέσεις, εκστρατείες, εκδηλώσεις, digital marketing κ.λπ.)
  • Ανάπτυξη και διαχείριση διαφημιστικών καμπανιών
  • Συνεχής παρακολούθηση και ανάλυση των τάσεων της αγοράς και του ανταγωνισμού

Απαραίτητα Προσόντα

  • Άριστη γνώση της αγοράς των τροφίμων - Food Industry
  • Σχετική προϋπηρεσία τουλάχιστον 5 ετών (ιδανικά στον κλάδο τροφίμων/ FMCG)
  • Πτυχίο ΑΕΙ/ΤΕΙ Διοίκησης Επιχειρήσεων/ Οικονομικής κατεύθυνσης/ Μάρκετινγκ/ Επικοινωνίας/ Εμπορίας και Διαφήμισης
  • Άριστη γνώση χειρισμού Η/Υ
  • Άριστη γνώση της αγγλικής γλώσσας σε γραπτό και προφορικό επίπεδο
  • Ικανότητα ανάληψης πρωτοβουλιών, λήψης αποφάσεων και αποτελεσματικής επίλυσης καθημερινών ζητημάτων
  • Άριστες οργανωτικές δεξιότητες
  • Άριστες επικοινωνιακές και διαπραγματευτικές δεξιότητες
  • Δυνατότητα ταξιδιών

Παροχές

Η εταιρεία προσφέρει:
  • Ανταγωνιστικό πακέτο αποδοχών
  • Πρόσθετες παροχές
  • Συνεχής εκπαίδευση και καθοδήγηση, σύμφωνα με τις νέες τάσεις της αγοράς
  • Συνθήκες που ενισχύουν τη γνώση και δίνουν σημαντικές ευκαιρίες
  • Ένα ιδιαίτερα σύγχρονο και ευχάριστο περιβάλλον εργασίας