Θέσεις εργασίας στην Ελλάδα
30/4/2024

Βοηθός Λογιστή / Υπάλληλος Λογιστηρίου

Λογιστήριο - Οικονομική Διεύθυνση

Πόλη ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ | ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ
Απασχόληση Πλήρης απασχόληση
Επίπεδο Σπουδών Γενικό Λύκειο

Η εταιρεία ΠΡΑΞΗ - Praxi LTD, πρωτοπόρος 34 χρόνια πάνω στις εκτυπωτικές λύσεις, τους ηλεκτρονικούς υπολογιστές, στις υπηρεσίες ΙΤ και σε προϊόντα τεχνολογίας συνεργαζόμενη στο ανώτερο επίπεδο στην Ελλάδα με τους μεγαλύτερους οίκους πληροφορικής αναζητά υπάλληλο το οποίο το τμήμα λογιστηρίου της εταιρίας.

Οι αρμοδιότητες περιλαμβάνουν μεταξύ άλλων:

  • Τηλεφωνική επικοινωνία με συνεργάτες
  • Καταχώρηση παραστατικών, εισπράξεων, πληρωμών, τιμολογίων και λογιστικών εγγραφών
  • Αρχειοθέτηση
  • Ενημέρωση των καρτελών πελατών, προμηθευτών
  • Έλεγχος καθημερινών εισπράξεων πελατών / πληρωμών προμηθευτών και λογαριασμών

Απαραίτητα Προσόντα

  • Προϋπηρεσία τουλάχιστον 3 ετών στο συγκεκριμένο αντικείμενο
  • Γνώση λογιστικών προγραμμάτων (ERP - Pylon)
  • Γνώση χρήσης Η/Υ και των προγραμμάτων του Microsoft Office (Word, Excel)
  • Ικανότητα τήρησης χρονοδιαγραμμάτων
  • Επικοινωνιακές δεξιότητες

Πτυχίο ΑΕΙ / ΤΕΙ / ΙΕΚ Οικονομικής ή Λογιστικής κατεύθυνσης θα εκτιμηθεί πολύ θετικά.

Παροχές

  • Ανταγωνιστικό πακέτο αποδοχών
  • Άριστο εργασιακό περιβάλλον
  • Συνεχής εκπαίδευση
  • Ευκαιρίες για περαιτέρω εξέλιξη

Αίτηση - Αποστολή Βιογραφικού

Σας ενδιαφέρει η θέση εργασίας; Εγγραφείτε για να στείλετε το βιογραφικό σας στην εταιρεία.