Θέσεις εργασίας στην Ελλάδα
27/3/2024

Ταξιδιωτικός Πράκτορας με Γερμανικά

Τηλεφωνικές Υπηρεσίες

Πόλη ΑΘΗΝΑ - ΑΤΤΙΚΗ
Απασχόληση Πλήρης απασχόληση
Επίπεδο Σπουδών Γενικό Λύκειο

Μιλάτε Γερμανικά; Έχετε ζήσει ή εργαστεί στην Γερμανία & διακρίνεστε για τις επικοινωνιακές σας δεξιότητες; Ενδιαφέρεστε να εργαστείτε στη μεγαλύτερη πολυεθνική εταιρία ταξιδιωτικών πακέτων εκπροσωπώντας τη γερμανική αγορά ως ταξιδιωτικός πράκτορας;

Αν η Γερμανική είναι η μητρική σας γλώσσα ή έχετε κατακτήσει ένα άριστο επίπεδο σε αυτήν, τότε η θέση αυτή είναι ακριβώς αυτό που αναζητάτε.

Αρπάξτε την ευκαιρία & εργαστείτε ως Ταξιδιωτικός πράκτορας με Γερμανικά εξυπηρετώντας τους πελάτες μερικών εκ των μεγαλύτερων ταξιδιωτικών ιστοσελίδων αναφορικά με τις κρατήσεις τους σε καταλύματα ή αεροπορικά/ ακτοπλοϊκά εισιτήρια!

Ως Ταξιδιωτικός Πράκτορας με Γερμανικά, οι κύριες αρμοδιότητες σας θα είναι να:

  • Λειτουργείτε ως η πρώτη γραμμή εξυπηρέτησης για όλους τους Γερμανόφωνους πελάτες
  • Διαχειρίζεστε τις κρατήσεις των πελατών για καταλύματα και αεροπορικά-ακτοπλοϊκά εισιτήρια
  • Απαντάτε στα εισερχόμενα αιτήματα μέσω εισερχομένων κλήσεων, online chats & emails
  • Παρέχετε εξαιρετική ποιότητα εξυπηρέτησης & καθοδήγησης

Απαραίτητα Προσόντα

Για τον ρόλου του/της Ταξιδιωτικού πράκτορα με Γερμανικά, χρειάζονται οι παρακάτω δεξιότητες:
  • Γνώση Γερμανικών σε επίπεδο μητρικής γλώσσας
  • Γνώση Αγγλικών σε πολύ καλό επίπεδο
  • Ευρύτερη εξοικείωση με την τεχνολογία & τους υπολογιστές
  • Επιθυμητή γνώση συστημάτων κρατήσεων

Παροχές

Το πακέτο που προσφέρει η εταιρεία στον/-ην Ταξιδιωτικό πράκτορα με Γερμανικά είναι:
  • Ανταγωνιστικό μισθό (14 μισθοί ετησίως)
  • Μηνιαία bonus απόδοσης
  • Προοπτικές εξέλιξης μέσα στην εταιρεία
  • Σταθερό ωράριο εργασίας Δευτέρα με Παρασκευή
  • Ιδιωτική ασφάλιση
  • Άμεση πρόσληψη
Εάν βλέπετε τον εαυτό σας στη συγκεκριμένη θέση εργασίας, δεν έχετε παρά να κάνετε αίτηση τώρα!

Σε περίπτωση που θέλετε περισσότερες πληροφορίες ή έχετε περαιτέρω ερωτήσεις μη διστάσετε να καλέσετε την Μιρέλα Λύκαρη στο +302166001321.

Παρακαλούμε λάβετε υπόψη ότι για λόγους διαφάνειας και ισότιμης μεταχείρισης, θα αξιολογήσουμε μόνο τις αιτήσεις που υποβάλλονται μέσω του site μας. Μετά τη συλλογή και αξιολόγηση όλων των βιογραφικών σημειωμάτων θα επικοινωνούμε μόνο με τους/τις υποψηφίους/ες που ανταποκρίνονται στις απαιτήσεις της θέσης προς στελέχωση προκειμένου να οριστεί συνάντηση για συνέντευξη. Όλες οι αιτήσεις είναι απόλυτα εμπιστευτικές.

Αίτηση - Αποστολή Βιογραφικού

Πατήστε "Αποστολή Βιογραφικού" και θα μεταφερθείτε στη Σελίδα της εταιρείας.