Η αγγελία εργασίας έχει λήξει

22/01/2021

Υπεύθυνος Πωλήσεων σε φαρμακεία

Πωλήσεις Χονδρικής (B2B)

Πόλη ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ
Απασχόληση Πλήρης απασχόληση
Επίπεδο Σπουδών Τεχνολογικό Εκπαιδευτικό Ίδρυμα (ΤΕΙ)

Η Dominate-Plus με δυναμική παρουσία στην αγορά των εντομοκτόνων στην Ελλάδα, αναζητά Υπεύθυνο Πωλήσεων Φαρμακείου με έδρα τη Θεσσαλονίκη.

Βασικές Αρμοδιότητες
· Έχει την ευθύνη για την έγκαιρη και αποτελεσματική κάλυψη του δρομολογίου ευθύνης του
· Παραμένει προσανατολισμένος στην επίτευξη του στόχου πωλήσεων και εισπράξεων της περιοχής του, αξιοποιώντας όλα τα παρεχόμενα εργαλεία
· Φροντίζει για την ενίσχυση του υπάρχοντος πελατολογίου, καθώς και την επέκταση αυτού
· Διαπραγματεύεται και διαφυλάσσει την καλή συνεργασία με τους πελάτες στο πλαίσιο της εμπορικής πολιτικής της εταιρείας
· Παρουσιάζει μηνιαίες αναφορές και αποτελέσματα για τον τομέα ευθύνης του
· Παρακολουθεί, γνωρίζει και επικοινωνεί τα μερίδια αγοράς των προϊόντων, με σκοπό τη διεύρυνση της παρουσίας τους εντός των καταστημάτων
· Συλλέγει πληροφορίες του ανταγωνισμού, με σκοπό τη διασφάλιση και επέκταση της θέσης της εταιρείας έναντι αυτού

Απαραίτητα Προσόντα

· Πτυχίο AEI/TEI
· Προϋπηρεσία 2-3 έτη στο χώρο των πωλήσεων - κατά προτίμηση στον κλάδο του φαρμακείου ή γεωπονικών καταστημάτων
· Καλή γνώση της Αγγλικής γλώσσας (γραπτά & προφορικά)
· Άριστη χρήση Η/Υ (MS Office)
· Δυνατότητα ταξιδιών (Βόρεια Ελλάδα)
· Άδεια οδήγησης Ι.Χ.
· Θα εκτιμηθούν ιδιαιτέρα τα βιογραφικά Γεωπόνων

Απαιτούμενες Δεξιότητες
· Επικοινωνιακές δεξιότητες και διαπραγματευτικές ικανότητες
· Προσανατολισμός στο αποτέλεσμα και έμφαση στη λεπτομέρεια
· Προγραμματισμός και οργάνωση
· Πνεύμα συνεργασίας και ομαδικότητας

Παροχές

Η εταιρεία προσφέρει:
· Πακέτο αποδοχών μόνιμης απασχόλησης
· Bonus επίτευξης στόχων
· Προοπτικές εξέλιξης σε ένα δυναμικό κανάλι της αγοράς.
· Συνεχή εκπαίδευση
· Ευχάριστο περιβάλλον εργασίας

Αν ενδιαφέρεστε να αξιοποιήσετε τα ταλέντα σας και να αναπτύξετε τις ικανότητές σας στην DOMINATE-PLUS, μπορείτε να στείλετε το βιογραφικό σας.
Για όλα τα βιογραφικά θα τηρηθεί απόλυτη εμπιστευτικότητα.
Η εταιρεία θα επικοινωνήσει μόνο με όσους υποψήφιους πληρούν τα παραπάνω κριτήρια.