Η αγγελία εργασίας έχει λήξει

26/5/2020

Ηλεκτρονικός / Τεχνικός Ιατρικών Οργάνων για το τμήμα Service

Μηχανικοί ΑΕΙ / ΤΕΙ - Επιστήμες

Πόλη ΑΝΑΤΟΛΙΚΗ ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ | ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ
Απασχόληση Πλήρης απασχόληση
Επίπεδο Σπουδών Τεχνολογικό Εκπαιδευτικό Ίδρυμα (ΤΕΙ)

Εταιρεία που δραστηριοποιείται στο χώρο του ιατρoτεχνολογικού εξοπλισμού στην Ανατολική Θεσσαλονίκη, ζητά Ηλεκτρονικό / Τεχνικό Ιατρικών Οργάνων για εργασία ως Τεχνικός του τμήματος service.

Καθήκοντα υποψηφίου

  • Μεριμνά για τον έλεγχο -  συντήρηση – επισκευή των μηχανημάτων – συσκευών που παραλαμβάνονται από το τμήμα service
  • Ελέγχει & εντοπίζει βλάβες & δυσλειτουργίες ηλεκτρονικών κυκλωμάτων του εξοπλισμού με τη χρήση των ανάλογων οργάνων
  • Επισκευάζει, εγκαθιστά ιατρικό εξοπλισμό
  • Συντηρεί & ελέγχει τη λειτουργία των ιατρικών μηχανημάτων

Απαραίτητα Προσόντα

  • Πτυχίο Ηλεκτρονικού ή Τεχνικού Ιατρικών Οργάνων
  • Άριστη γνώση hardware-software Η/Υ – Δικτύων
  • Πολύ καλή γνώση εφαρμογών MS Office
  • Άριστη γνώση Αγγλικών & τεχνικών όρων για την ανάγνωση & κατανόηση τεχνικών εγχειριδίων
  • Εμπειρία σε αντίστοιχη θέση (ιδανικά στον κλάδο των ιατρικών μηχανημάτων) θα συνεκτιμηθεί
  • Δίπλωμα αυτοκινήτου

Παροχές

  • Ανταγωνιστικό πακέτο αποδοχών
  • Συνεχή εκπαίδευση
  • Δυνατότητα για καριέρα στον πλέον αναπτυσσόμενο τομέα ιατρικών μηχανημάτων - lasers