Η αγγελία εργασίας έχει λήξει

22/3/2024

Μηχανικός Μηχανολόγος / Μηχανικός Αυτοματισμού

Μηχανικοί ΑΕΙ / ΤΕΙ - Επιστήμες

Πόλη ΑΓΙΟΣ ΑΘΑΝΣΙΟΣ | ΞΑΝΘΗ
Απασχόληση Πλήρης απασχόληση
Επίπεδο Σπουδών Τεχνικές Σχολές ΕΠΑΣ-ΕΠΑΛ

Ζητείται Μηχανικός Αυτοματισμού / Μηχανικός Μηχανολόγος από βιομηχανία τροφίμων στην περιοχή της Ξάνθης.

Θέση εργασίας πλήρους απασχόλησης.

Καθήκοντα θέσης:

  • Διενέργεια τεχνικών επεμβάσεων καθώς και ενεργειών συντήρησης (ρυθμίσεις, προγραμματισμένη συντήρηση) στον εξοπλισμό που της/του έχει ανατεθεί με σκοπό την επίτευξη και βελτίωση δεικτών απόδοσης
  • Διασφάλιση της συνεχούς και αποδοτικής λειτουργίας της γραμμής παραγωγής ή της μηχανής που της/του έχει ανατεθεί
  • Συμμόρφωση με όλα τα πρότυπα του προγράμματος διαρκούς προόδου σε σχέση με τον εξοπλισμό που διαχειρίζεται και τη φάση προόδου στην οποία βρίσκεται το εργοστάσιο
  • Συμβολή στη συνεχή βελτίωση και στην εξάλειψη των απωλειών στον εξοπλισμό που της/του ανατίθεται

Απαραίτητα Προσόντα

  • Πτυχίο ΑΕΙ, ΤΕΙ, ΕΠΑΛ σχολής μηχανολόγων/μηχανικών παραγωγής/ηλεκτρολόγων/αυτοματισμού
  • Ικανότητα διαχείρισης πολλαπλών καθηκόντων και θέσπισης προτεραιοτήτων
  • Καλή γνώση και χρήση της αγγλικής γλώσσας
  • Εκπληρωμένες στρατιωτικές υποχρεώσεις (για τους άνδρες υποψηφίους)

Παροχές

  • Προοπτικές εκμάθησης νέων δεξιοτήτων και συνεχής εκπαίδευση
  • Εργασία σε σύγχρονο περιβάλλον με άριστο τεχνολογικό και μηχανολογικό εξοπλισμό