Η αγγελία εργασίας έχει λήξει

17/11/2020

Υπεύθυνος Πωλήσεων (Βιομηχανικά Προϊόντα)

Πωλήσεις Χονδρικής (B2B)

Πόλη ΑΘΗΝΑ - ΑΤΤΙΚΗ
Απασχόληση Πλήρης απασχόληση
Επίπεδο Σπουδών Τεχνολογικό Εκπαιδευτικό Ίδρυμα (ΤΕΙ)

Εάν έχετε εμπειρία σε εμπορική ανάπτυξη και πωλήσεις Β2Β, έχετε πάθος με τις πωλήσεις και την επίτευξη στόχων, θέλετε να εργαστείτε για ένα ιδιαίτερα σύγχρονο και καινοτόμο προϊόν σε μια καταξιωμένη εταιρία με άριστο περιβάλλον εργασίας, όπου η δουλειά σας θα αναγνωρίζεται, θα ανταμείβεται και θα μπορείτε να εξελιχθείτε, τότε αυτή η θέση Υπεύθυνος Πωλήσεων είναι για εσάς!

Αρμοδιότητες & καθήκοντα:

  • Προώθηση νέας σειράς προϊόντων
  • Συμμετοχή στο σχεδιασμό της στρατηγικής πωλήσεων και της τιμολογιακής πολιτικής για τις περιοχές ευθύνης
  • Ανάπτυξη νέου και υποστήριξη υπάρχοντος πελατολογίου Β2Β στις περιοχές στόχους – δημιουργία νέων εμπορικών συμφωνιών με νέους πελάτες
  • Προετοιμασία & αποστολή προσφορών σε πελάτες
  • Άριστη γνώση του πελατολογίου και διαχείριση αυτού
  • Άριστη γνώση του ανταγωνισμού στην περιοχή ευθύνης
  • Κατάθεση εμπορικών προτάσεων, στα πλαίσια της στρατηγικής πωλήσεων της εταιρίας με κύριο στόχο την ανάπτυξη των πωλήσεων
  • Προσανατολισμός στην επίτευξη του στόχου πωλήσεων και εισπράξεων

Απαραίτητα Προσόντα

  • Πτυχίο Ανώτερης ή Ανώτατης σχολή, απαραίτητο
  • Πτυχίο Πολυτεχνικής Σχολής, θα εκτιμηθεί
  • Προϋπηρεσία 3-5 ετών, σε πωλήσεις Β2Β και σε βιομηχανικά προϊόντα, απαραίτητη
  • Καλή γνώση Η/Υ και προγραμμάτων γραφείου, MS Office
  • Καλή γνώση της Αγγλικής γλώσσας
  • Δυνατότητα για συχνά ταξίδια

Προσωπικά Χαρακτηριστικά/Ικανότητες:

  • Άριστες επικοινωνιακές και διαπραγματευτικές ικανότητες
  • Προσήλωση σε στόχους
  • Οργανωτικότητα, μεθοδικότητα
  • Επαγγελματισμός και ευγένεια
  • Προτεραιοποίηση Εργασιών, διαχείριση Χρόνου
  • Ενθουσιασμός και προσανατολισμός στην άψογη εξυπηρέτηση του πελάτη
  • Πνεύμα συνεργασίας

Παροχές

  • Ανταγωνιστικός Μισθός και Bonus επίτευξης στόχου
  • Εταιρικό αυτοκίνητο, κινητό, laptop
  • Συνεχής εκπαίδευση και υποστήριξη
  • Δυνατότητες επαγγελματικής εξέλιξης εντός της εταιρίας