Θέσεις εργασίας στην Ελλάδα
28/4/2024

Στέλεχος Πωλήσεων - εξωτερικος πωλητης

Πωλήσεις Χονδρικής (B2B)

Πόλη ΜΕΤΑΜΌΡΦΩΣΗ | ΑΘΗΝΑ - ΑΤΤΙΚΗ

Η KBfootwear - μια απο τις κορυφαιες εισαγωγικες εταιρειες υποδηματων με παρουσια 40 και πλεον χρόνων στην Ελληνικη αγορά και αποκλειστικος αντιπροσωπος γνωστων διεθνους εμβελειας brands - προσφερει θεση στελεχωσης του εμπορικού τμήματός της ως sales representative/εξωτερικου πωλητη Β2Β, με σκοπο την περεταιρω επεκταση και εξυπηρετηση του δικτυου χονδρικης της Πανελλαδικά.

Βασικες αρμοδιότητες θέσης:

  • Διαχεϊρηση υφιστάμενου πελατολογιου
  • Διευρυνση και περεταιρω αναπτυξη σημειων πώλησης
  • Οικοδομηση και διαχεϊρηση ισχυρών μακροχρονιων σχεσεων με πελατες
  • Κατανόηση των τασεων στον χωρο της αγορας
  • Εφαρμογη της εμπορικης και οικονομικης πολιτικης της εταιρειας
  • Εξευρεση και δημιουργια νεων ευκαιριών συνεργασιας
  • Παρουσίαση και δειγματισμός προϊοντων
  • Συναλλακτικη/οικονομικη παρακολουθηση των πελατων ευθύνης

Απαραίτητα Προσόντα

Ο ιδανικος υποψήφιος θα πρεπει να διαθετει:

  • Προϋπηρεσια στις πωλήσεις
  • Προϋπηρεσια σε συναφη κλαδο(λ.χ. ένδυση) η οποια και θα συνεκτιμηθει.
  • Αποδεδειγμενη ικανοτητα επικοινωνιας και διαπραματευσης
  • Ικανοτητα προϊοντικης παρουσιασης και υποστηριξης.
  • Επαγγελματική συνείδηση και αντιληψη
  • Ικανοτητα αυτο-οργάνωσης και προγραμματισμου
  • Συνεπεια
  • Ακεραιότητα και εσωτερικη παρακινηση
  • Δυνατότητα απουσιας και μετακινησης στην επαρχια.

Παροχές

  • Ικανοποιητικές αποδοχες και bonus επιτευξης στόχων
  • Εταιρικο αυτοκινητο
  • Προοπτικες εξέλιξης και μακροχρονιας συνεργασιας
  • Εταιρικο τηλεφωνο & tablet
  • Ευχαριστο κλιμα εργασιας
  • Καθημερινη καθοδηγηση απο τα πιο εμπειρα στελεχη της εταιρειας
  • Εξοδα μετακινησης και διαμονης

Αίτηση - Αποστολή Βιογραφικού

Σας ενδιαφέρει η θέση εργασίας; Εγγραφείτε για να στείλετε το βιογραφικό σας στην εταιρεία.