Η αγγελία εργασίας έχει λήξει

25/8/2020

Σύμβουλος Πωλήσεων (Freight Forwarding)

Πωλήσεις Χονδρικής (B2B)

Πόλη ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ
Απασχόληση Πλήρης απασχόληση
Επίπεδο Σπουδών Γενικό Λύκειο

Η εταιρεία Συμβούλων UPGRADE για λογαριασμό πελάτη της, εταιρείας που δραστηριοποιείται στο χώρο των διεθνών μεταφορών, αναζητά (1) ένα άτομο για τη στελέχωση της παρακάτω θέσης: Σύμβουλος Πωλήσεων (Freight Forwarding) (Έδρα: Θεσσαλονίκη) Κωδικός Θέσης: SLSFRFW0820

Αρμοδιότητες:
• Διαχείριση υπάρχοντος πελατολογίου και ανάπτυξη δικτύου πωλήσεων
• Δημιουργία και Follow up προσφορών
• Κλείσιμο και διαχείριση συμφωνιών
• Συνεχής παρακολούθηση της αγοράς και του ανταγωνισμού και εντοπισμός των νέων ευκαιριών συνεργασίας

Απαραίτητα Προσόντα

• Άριστη γνώση της αγγλικής γλώσσας σε γραπτό και προφορικό λόγο
• Άριστη γνώση χειρισμού Η/Υ σε περιβάλλον Office
• Σχετική προϋπηρεσία τουλάχιστον 2 ετών (ιδανικά στον τομέα των διεθνών μεταφορών, πωλήσεις B2B κ.λπ.)
• Γνώση του κλάδου και της αγοράς των διεθνών μεταφορών (freight forwarding)
• Εξαιρετικές επικοινωνιακές και διαπραγματευτικές δεξιότητες

Επιθυμητά Προσόντα
• Πτυχίο τριτοβάθμιας εκπαίδευσης (ιδανικά οικονομικής κατεύθυνσης/ διοίκησης επιχειρήσεων)
• Γνώση δεύτερης ξένης γλώσσας (θα εκτιμηθεί)
• Ομαδικότητα & συνεργασία

Παροχές

Η εταιρεία προσφέρει:
• Ικανοποιητικό μισθό και ασφάλιση
• Συνεχής εκπαίδευση και καθοδήγηση
• Συνθήκες που ενισχύουν τη γνώση και δίνουν σημαντικές ευκαιρίες
• Ένα ιδιαίτερα σύγχρονο και ευχάριστο περιβάλλον εργασίας

Για τυχόν απορίες μπορείτε να επικοινωνήσετε στο τηλέφωνο: 2311 2411 36.
Παρακαλούνται οι ενδιαφερόμενοι να υποβάλλουν το βιογραφικό τους σημείωμα, αναγράφοντας απαραίτητα τον κωδικό θέσης.
Όλες οι αιτήσεις θεωρούνται απόλυτα εμπιστευτικές.