Η αγγελία εργασίας έχει λήξει

16/02/2021

Εξωτερική Πωλήτρια Β2Β (Κλάδος Τροφίμων)

Πωλήσεις Χονδρικής (B2B)

Πόλη ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ
Απασχόληση Πλήρης απασχόληση
Επίπεδο Σπουδών Τεχνολογικό Εκπαιδευτικό Ίδρυμα (ΤΕΙ)

Η Άλμη γάρος, εταιρεία που δραστηριοποιείται στο εμπόριο και διατηρεί έδρα στην Καρδίτσα, αναζητά στο πλαίσιο ανάπτυξης των δραστηριοτήτων στον τομέα των πωλήσεων νέο μέλος για τη θέση της Εξωτερικής Πωλήτριας με έδρα την Θεσσαλονίκη.

Περιγραφή θέσης / καθήκοντα:

  • Μέριμνα για τη συνεχή ύπαρξη προϊόντων στα ράφια των καταστημάτων
  • Αποτελεσματική διαχείριση
  • Ανάπτυξη νέου Πελατολογίου σε κανάλια Διανομής Λιανεμπορίου
  • Ενημέρωση των σημείων πώλησης σχετικά με το προϊόν
  • Ενεργή συμμετοχή στην επίτευξη στόχων Πωλήσεων
  • Παρακολούθηση αγοράς
  • Συμμετοχή σε εγχώριες και διεθνείς εκθέσεις

Περιοχές επίσκεψης: Μακεδονία, Θράκη, Ήπειρο

Απαραίτητα Προσόντα

  • Τριτοβάθμια εκπαίδευση
  • Επαγγελματική εμπειρία σε αντίστοιχη θέση τουλάχιστον 2 έτη
  • Πολύ καλή γνώση Η/Υ
  • Πολύ καλά Αγγλικά (γραπτά και προφορικά, απαραίτητα αντίστοιχα πτυχία)

Ατομικές ικανότητες:

  • Ευχέρεια λόγου
  • Δυναμικός χαρακτήρας με αυτοπεποίθηση και ικανότητα ανάληψης πρωτοβουλιών
  • Πολύ καλές διαπροσωπικές σχέσεις και ικανότητα αντίληψης και διαχείρισης προβλημάτων
  • Οργανωτικές ικανότητες και αποτελεσματική διαχείριση χρόνου
  • Συνέπεια
  • Επαγγελματική παρουσία
  • Ενεργητικότητα, παρατηρητικότητα

Γενικές προϋποθέσεις:

  • Δίπλωμα οδήγησης Ι.Χ.
  • Δυνατότητα μετακινήσεων και διανυκτερεύσεων

Παροχές

  • Σταθερός ικανοποιητικός μισθός
  • Βonus βάσει παραγωγικότητας / επίτευξης στόχων
  • Εταιρικό αυτοκίνητο & κάλυψη εξόδων μετακίνησης
  • 5ήμερη εργασία