Η αγγελία εργασίας έχει λήξει

23/4/2021

Sales Engineer

Πωλήσεις Χονδρικής (B2B)

Πόλη ΑΘΗΝΑ - ΑΤΤΙΚΗ
Απασχόληση Πλήρης απασχόληση
Επίπεδο Σπουδών Τεχνολογικό Εκπαιδευτικό Ίδρυμα (ΤΕΙ)

Έχεις εμπειρία ως Sales Engineer και θέλεις να κάνεις το επόμενό σου βήμα;

Έχεις ασχοληθεί με τεχνικές μελέτες και έργα υδραυλικών συστημάτων, θέρμανσης και ψύξης;

Θέλεις να ενταχθείς στην ομάδα της πιο δυναμικής εταιρείας του χώρου με διεθνή δραστηριότητα;

Απαραίτητα Προσόντα

Οι αρμοδιότητες του/της Sales Engineer θα είναι:
  • Διατήρηση υφιστάμενου δικτύου και ανάπτυξη πελατολογίου στις περιοχές ευθύνης
  • Εύρεση νέων πιθανών συνεργατών ή και πελατών
  • Αναζήτηση έργων, με αξιοποίηση όλων των διαθέσιμων καναλιών πώλησης
  • Εφαρμογή εμπορικής πολιτικής της εταιρείας και επίτευξη ποιοτικών και ποσοτικών στόχων
  • Καθοδήγηση των συνεργατών κατά τη διάρκεια των έργων
  • Παρακολούθηση ανταγωνισμού και χαρτογράφηση των περιοχών ευθύνης
  • Συνεχής εκπαίδευση των άμεσων και έμμεσων συνεργατών
  • Παροχή τεχνικής υποστήριξης στην έδρα του συνεργάτη ή στο έργο

Ο/Η κατάλληλος/η Sales Engineer θα πρέπει να διαθέτει:
  • Πτυχίο ΑΕΙ/ΤΕΙ Μηχανολόγου Μηχανικού
  • Εμπειρία 3-5 ετών σε αντίστοιχο ρόλο
  • Πολύ καλή γνώση αγγλικών
  • Άριστη χρήση MS Office
  • Εξαιρετικές επικοινωνιακές δεξιότητες και τεχνική κατάρτιση
  • Εμπορική αντίληψη και έμφαση στο αποτέλεσμα
  • Δυνατότητα ταξιδίων

Παροχές

Η εταιρεία στον/στην Sales Engineer θα προσφέρει:
  • Ανταγωνιστικό σταθερό μηνιαίο μισθό
  • Σύστημα bonus
  • Ιδιωτική ασφάλιση
  • Αυτοκίνητο και κάλυψη εξόδων μετακίνησης
  • Εξαιρετικό περιβάλλον εργασίας
  • Ευκαιρίες εξέλιξης

Αν πιστεύεις ότι η παραπάνω θέση του Sales Engineer σου ταιριάζει, τότε περιμένουμε την αίτησή σου! Για περισσότερες πληροφορίες μπορείς να καλέσεις στο 2106770523 και να ζητήσεις την Κατερίνα Λιόση.#salesjob

Παρακαλούμε λάβετε υπόψη ότι για λόγους διαφάνειας και ισότιμης μεταχείρισης, θα αξιολογήσουμε μόνο τις αιτήσεις που υποβάλλονται μέσω του site μας. Μετά τη συλλογή και αξιολόγηση όλων των βιογραφικών σημειωμάτων θα επικοινωνούμε μόνο με τις/τους υποψηφίους/ες που ανταποκρίνονται στις απαιτήσεις της θέσης προς στελέχωση προκειμένου να οριστεί συνάντηση για συνέντευξη. Όλες οι αιτήσεις θεωρούνται απόλυτα εμπιστευτικές.