Θέσεις εργασίας στην Ελλάδα
23/04/2024

Επιθεωρητής Πωλήσεων Γαλακτοκομικών - Αθήνα

Πωλήσεις Χονδρικής (B2B)

Πόλη ΚΕΝΤΡΟ ΑΘΗΝΑΣ | ΑΘΗΝΑ - ΑΤΤΙΚΗ
Απασχόληση Πλήρης απασχόληση
Επίπεδο Σπουδών Τεχνολογικό Εκπαιδευτικό Ίδρυμα (ΤΕΙ)

Περιγραφή

Η Κρι Κρι…

Πρόκειται για μια αμιγώς ελληνική εταιρεία που μπορεί με περηφάνια να ανατρέξει στα 70 χρόνια ιστορίας της, απολαμβάνοντας ένα υπέροχο παρόν με παρουσία σε περισσότερες από 42 χώρες και επενδύοντας συνεχώς σε ένα πολλά υποσχόμενο και συναρπαστικό μέλλον!

Οι άνθρωποί μας είναι πάνω από όλα!

Στην Κρι Κρι πιστεύουμε ότι επενδύοντας στους ανθρώπους μας, επενδύουμε στην επιτυχία της εταιρίας!

Γι' αυτό λοιπόν, κύριο μέλημά μας είναι η ύπαρξη ενός εργασιακού περιβάλλοντος το οποίο, όχι μόνο ενισχύει τη σχέση εμπιστοσύνης που έχουμε αναπτύξει με τους ανθρώπους μας όλα αυτά τα χρόνια, αλλά παράλληλα προσφέρει τις κατάλληλες ευκαιρίες για την εξέλιξη των δεξιοτήτων τους μέσα από εξειδικευμένα εκπαιδευτικά προγράμματα και εργασιακές προκλήσεις, ενθαρρύνοντας με αυτόν τον τρόπο τη δημιουργικότητα και την καινοτομία.

Στο πλαίσιο της ανάπτυξής μας αναζητούμε Επιθεωρητή Πωλήσεων Γαλακτοκομικών για την Αθήνα.

Περιγραφή Θέσης:
  • Ενισχύει και βελτιώνει τις σχέσεις της εταιρείας με το χονδρεμπόριο, τις αλυσίδες supermarket & τα μικρά σημεία που βρίσκονται στην περιοχή ευθύνης του/ης
  • Βελτιώνει καθημερινά το πλαίσιο συνεργασίας με το υφιστάμενο πελατολόγιο, μέσω συχνών και προγραμματισμένων επισκέψεων.
  • Μεριμνά για τη συνεχή αναζήτηση νέων πελατών, βάσει του πλάνου στόχευσης
  • Διαχειρίζεται το εταιρικό εμπορικό πρόγραμμα μέσω tablet, καταχωρώντας νέους πελάτες και τυχόν ελλείψεις της αγοράς, παρακολουθώντας παράλληλα τις εμπορικές συμφωνίες
  • Πραγματοποιεί προβλέψεις πωλήσεων της περιοχής του/ης σε τακτική βάση ανά προϊόν, κατηγορία πελατών, γεωγραφική περιοχή και συμμετέχει στον καθορισμό των στόχων, λαμβάνοντας υπόψη το εγκεκριμένο budget πωλήσεων και εξόδων
  • Καθοδηγεί, εκπαιδεύει και είναι υπεύθυνος για τον έλεγχο του Δικτύου Διανομής (συνεργάτες-διανομείς-οδηγοί ex-van)
  • Συγκεντρώνει πληροφορίες του ανταγωνισμού και τις καταγράφει στο εβδομαδιαίο report
  • Μεριμνά τα υπόλοιπα πελατών να μην υπερβαίνουν τα προκαθορισμένα πλαφόν πιστώσεων

Απαραίτητα Προσόντα

  • Εμπειρία τουλάχιστον 3 ετών σε ανάλογη θέση στο κλάδο των FMCG
  • Απόφοιτος τριτοβάθμιας εκπαίδευσης, σχολής Business ή Οικονομικών ή Marketing
  • Κάτοχος μεταπτυχιακού τίτλου, κατεύθυνσης Management ή Marketing, θα θεωρηθεί ανταγωνιστικό πλεονέκτημα
  • Πιστοποιημένη άριστη γνώση Αγγλικών
  • Εμπειρία σε πρακτικές merchandising και space management
  • Άριστη γνώση MS Office & γνώση σε ERP SAP, θα εκτιμηθεί
  • Κάτοχος ερασιτεχνικού διπλώματος οδήγησης

Παροχές

  • Ανταγωνιστικό πακέτο αποδοχών
  • Εταιρικό Ι.Χ., Κάρτα Καυσίμων, Κινητό Τηλέφωνο, Laptop & Tablet
  • Ιδιωτικό πρόγραμμα ασφάλισης
  • Συνεχής εξέλιξη και εκπαίδευση
  • Ισορροπία μεταξύ της προσωπικής και της εργασιακής ζωής

Και το πιο σημαντικό είναι η ευκαιρία να απασχοληθείς σε μια εταιρεία, που νοιάζεται για ΕΣΕΝΑ και την ΟΙΚΟΓΕΝΕΙΑ σου!

Αίτηση - Αποστολή Βιογραφικού

Πατήστε "Αποστολή Βιογραφικού" και θα μεταφερθείτε στη Σελίδα της εταιρείας.