Η αγγελία εργασίας έχει λήξει

10/10/2019

Πωλητής Χονδρικής

Πωλήσεις Χονδρικής (B2B)

Πόλη ΑΣΠΡΟΠΥΡΓΟΣ | ΑΘΗΝΑ - ΑΤΤΙΚΗ
Απασχόληση Πλήρης απασχόληση
Επίπεδο Σπουδών Γενικό Λύκειο

Η εταιρεία «Πτηνοτροφικές Επιχειρήσεις Ναυπάκτου Α.Ε.» με την διακριτική επωνυμία “Κοτόπουλα Ναυπάκτου Κοντοχρήστος”, στα πλαίσια της συνεχούς και δυναμικής της ανάπτυξης, αναζητά έμπειρο Πωλητή για το κέντρο διανομής της Αθήνας (με έδρα τον Ασπρόπυργο).

Κύριες αρμοδιότητες:

  • Ανάπτυξη του υπάρχοντος δικτύου σε χώρους μαζικής εστίασης (εστιατόρια, ψησταριές, catering) και καταστήματα delicatessen
  • Εφαρμογή της εμπορικής και πιστωτικής πολιτικής της εταιρείας, τηρώντας τις διαδικασίες πωλήσεων και τιμολογήσεων
  • Διαχείριση παραγγελιών, δειγματισμό, παρουσίαση προϊόντων, υποστήριξη μετά την πώληση, επικοινωνία με τους πελάτες, ακολουθώντας τις διαδικασίες προώθησης και marketing
  • Αξιολόγηση και αξιοποίηση των ευκαιριών στις περιοχές ευθύνης του με παράλληλο σχεδιασμό προτάσεων και ενεργειών για την επίτευξη των στόχων
  • Έρευνα αγοράς και ανταγωνισμού
  • Παρακολούθηση προγραμματισμένων στόχων επισκέψεων σε μηνιαία βάση
  • Διερεύνηση και άμεση ανταπόκριση στις ανάγκες των πελατών με ταυτόχρονη διαχείριση των προβλημάτων τους, επίλυση αυτών και εύρεση λύσεων για περαιτέρω ανάπτυξη
  • Διατήρηση ενημερωμένου αρχείου πελατών για καλύτερο προγραμματισμό και αναφορά δραστηριοτήτων

Απαραίτητα Προσόντα

  • 3 - 5 χρόνια επαγγελματικής εμπειρίας σε οργανωμένο τμήμα πωλήσεων με προϊόντα κρέατος
  • Πολύ καλή γνώση Η/Υ και νέων τεχνολογιών
  • Ανεπτυγμένες διαπραγματευτικές και επικοινωνιακές ικανότητες, ενεργητικότητα και ευχάριστη προσωπικότητα με ομαδικό πνεύμα συνεργασίας
  • Δυνατότητα προσαρμογής σε ένα απαιτητικό, δυναμικό και αναπτυσσόμενο περιβάλον εργασίας με έντονες προκλήσεις

Παροχές

  • Ανταγωνιστικό πακέτο αποδοχών (μισθός & bonus)
  • Εταιρικό τηλέφωνο
  • Εταιρικό αυτοκίνητο
  • Καλές προοπτικές εξέλιξης