Η αγγελία εργασίας έχει λήξει

10/02/2020

Εξωτερικός Πωλητής (εμπόριο διαφημιστικών ειδών και ενδυμάτων)

Πωλήσεις Χονδρικής (B2B)

Πόλη Β. ΕΛΛΑΔΑ - ΝΗΣΙΑ ΙΟΝΙΟΥ | ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ
Απασχόληση Πλήρης απασχόληση
Επίπεδο Σπουδών Ινστιτούτο Επαγγελματικής Κατάρτισης (ΙΕΚ)

Ανώνυμη εταιρία με δραστηριότητα την χονδρική εμπορία διαφημιστικών ειδών και ενδυμάτων και έδρα τη Θεσσαλονίκη αναζητά Εξωτερικό Πωλητή με περιοχή ευθύνης τη Βόρειο Ελλάδα & τα Ιόνια νησιά για να αναλάβει την προώθηση των προϊόντων της εταιρίας, συμβάλλοντας στην επίτευξη των στόχων και της ενίσχυσης της εταιρικής εικόνας.

Καθήκοντα και ευθύνες:
• Ανάπτυξη της εμπορικής πολιτικής της εταιρείας για την αύξηση των πωλήσεων, των κερδών και των μεριδίων αγοράς.
• Επίτευξη του στόχου πωλήσεων.
• Διατήρηση και ανάπτυξη πελατολογίου.
• Παρακολούθηση και αξιολόγηση των τάσεων και των στοιχείων της αγοράς και του ανταγωνισμού.
• Καλλιέργεια εμπορικής κουλτούρας.
• Εκπόνηση παρουσιάσεων, αναφορών και προτάσεων προς τη διοίκηση

Απαραίτητα Προσόντα

• Απαραίτητη προϋπηρεσία σε αντίστοιχη θέση τουλάχιστον 3 έτη στο χονδρικό εμπόριο, στους τομείς των ενδυμάτων, τουριστικών ειδών ή διαφημιστικών ειδών
• Άριστη γνώση και χρήση Η/Υ (MS Office, ERP)
• Άριστη γνώση της Αγγλικής γλώσσας (γραπτά και προφορικά)
• Επικοινωνιακές και διαπραγματευτικές ικανότητες
• Οργανωτικές ικανότητες, ακεραιότητα, αναλυτική σκέψη, λήψη πρωτοβουλιών
• Γνώση εκπόνησης και εφαρμογής μεθόδων στοχοποίησης πωλήσεων και θέσπισης KPI’s
• Προσανατολισμός στην επίτευξη στόχων
• Κάτοχος διπλώματος αυτοκινήτου
• Δυνατότητα συχνών ταξιδιών

Παροχές

• Πλήρης απασχόληση
• Εξαιρετικό εργασιακό περιβάλλον
• Εργασία σε δυναμικά αναπτυσσόμενη εταιρεία