Η αγγελία εργασίας έχει λήξει

18/11/2020

Γραμματέας

Γραμματειακή Υποστήριξη - Υπάλληλοι Γραφείου

Πόλη ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ
Απασχόληση Πλήρης απασχόληση
Επίπεδο Σπουδών Γενικό Λύκειο

Εάν έχετε εμπειρία σε θέσεις γραμματείας, υποστήριξης γραφείου, υποδοχής, εξυπηρέτησης και σας ενδιαφέρει να κάνετε το επόμενο βήμα στην καριέρα σας σε εταιρία leader στον κλάδο της και σε σταθερό περιβάλλον εργασίας, τότε περιμένουμε την αίτησή σας για αυτή τη θέση Γραμματείας.

Αρμοδιότητες & καθήκοντα:
· Διαχείριση του τηλεφωνικού κέντρου και διεκπεραίωση όλων των τηλεφωνικών επικοινωνιών
· Διαχείριση και αρχειοθέτηση τηs εισερχόμενηs αλληλογραφίαs (έντυπη και ηλεκτρονική)
· Σύνταξη επιστολών, αναφορών και εγγράφων
· Διαχείριση του κεντρικού πρωτοκόλλου τηs εταιρίαs
· Συντονισμός και παρακολούθηση των συναντήσεων και επισκέψεων εντός εταιρίας
· Έλεγχος των αναλωσίμων (γραφικής ύλης και όλων των απαραιτήτων για την καλή λειτουργία τηs εταιρίας) και προμήθεια αυτών
· Προγραμματισμός των ταξιδιωτικών κρατήσεων για τουs εργαζόμενους της εταιρίας
· Υποστήριξη της οργάνωσης συμμετοχής σε εκθέσεις σε συνεργασία με το τμήμα Marketing

Απαραίτητα Προσόντα

Ακαδημαϊκό υπόβαθρο, εμπειρία και γνώσεις:
· Πτυχίο Λύκειο/ΑΕΙ/ΤΕΙ/ΙΕΚ Διοίκησηs Επιχειρήσεων ή συναφούs αντικειμένου, επιθυμητό
· Άριστη γνώση Αγγλικής γλώσσας
· Αριστη γνώση Ms Office
· Κάτοχος ΙΧ αυτοκινήτου

Προσωπικά Χαρακτηριστικά/Ικανότητες:
· Οργανωτικότητα, μεθοδικότητα και προγραμματισμός
· Ευελιξία και προσαρμοστικότητα σε απαιτητικέs καταστάσεις
· Επαγγελματισμός και ευγένεια
· Υψηλές επικοινωνιακές ικανότητες
· Ικανότητα εργασίας υπό πίεση και επίλυσης προβλημάτων

Παροχές

· Σταθερός Ανταγωνιστικός μισθός
· Συνεχής εκπαίδευση
· Άριστο περιβάλλον εργασίας που προάγει την συνεργασία και την εξέλιξης