Η αγγελία εργασίας έχει λήξει

26/9/2023

Εκπρόσωπος εξωδικαστικού συμβιβασμού

Τηλεφωνικές Υπηρεσίες

Πόλη ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ
Απασχόληση Πλήρης απασχόληση
Επίπεδο Σπουδών Γενικό Λύκειο

Περιγραφή

ΕΚΠΡΟΣΩΠΟΣ ΕΞΩΔΙΚΑΣΤΙΚΟΥ ΣΥΜΒΙΒΑΣΜΟΥ

H Δικηγορική Εταιρεία Σιούφας & Συνεργάτες με ανθρώπινο δυναμικό να ξεπερνάει τα 450 άτομα σε Υπαλλήλους και Δικηγόρους, αναζητά εκπρόσωπο εξωδικαστικού συμβιβασμού.

Περιγραφή Θέσης
  • Τηλεφωνική ενημέρωση σχετικά με την ύπαρξη ληξιπρόθεσμων οφειλών
  • Ενημέρωση και καθοδήγηση των οφειλετών σχετικά με τις πιθανές ενέργειες
  • Αξιολόγηση και διαπραγμάτευση πιθανών προτάσεων των οφειλετών για εξόφληση, καθώς και αιτήματα για διακανονισμό των ληξιπροθέσμων οφειλών, σύμφωνα με τις διαδικασίες της εταιρείας
  • Πλήρη και αξιόπιστη ενημέρωση των διαχειριστικών συστημάτων της εταιρίας

Απαραίτητα Προσόντα

Απαραίτητα Προσόντα:
  • Απολυτήριο λυκείου
  • Αίσθημα ευθύνης κατά τη διαχείριση ευαίσθητων πληροφοριών
  • Εργασιακή εμπειρία σε οργανωμένο τμήμα ληξιπρόθεσμων οφειλών ή πωλήσεις υπηρεσιών θα συνεκτιμηθεί ως επιπλέον προσόν
  • Εξωστρεφής προσωπικότητα, με γνήσιο ενδιαφέρον για την εύρεση βιώσιμων, κοινά αποδεκτών λύσεων
  • Ανεπτυγμένες επικοινωνιακές δεξιότητες και χρήση του προφορικού λόγου
  • Εξοικείωση στην χρήση σύγχρονων πληροφοριακών συστημάτων
  • Προσανατολισμός στην επίτευξη στόχων και εργασιακή συνέπεια
Επιθυμητά Προσόντα:
  • Πτυχίο ΤΕΙ ή ΑΕΙ

Παροχές

Προσφέρουμε:
  • Άμεση πρόσληψη
  • Ανταγωνιστικό μισθό
  • Μηνιαία απόδοση υψηλών μπόνους παραγωγικότητας βάσει αντικειμενικής αξιολόγησης
  • Δωρεάν Πρόγραμμα Υγείας και Νοσοκομειακής Κάλυψης
  • Παροχή Εκπτωτικών Προνομίων
  • Ένα δυναμικά αναπτυσσόμενο και ανθρώπινο περιβάλλον εργασίας, με ξεκάθαρη ιεραρχική δομή και διαδικασίες αξιολόγησης
  • Δομημένη και διαρκής εκπαίδευση και υποστήριξη, σε έναν ιδιαίτερα αναπτυσσόμενο κλάδο με αξιόλογες προοπτικές επαγγελματικής εξέλιξης