Η αγγελία εργασίας έχει λήξει

6/3/2021

ΣΤΕΛΕΧΟΣ ΠΩΛΗΣΕΩΝ

Πωλήσεις Χονδρικής (B2B)

Πόλη ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ
Απασχόληση Πλήρης απασχόληση
Επίπεδο Σπουδών Τεχνολογικό Εκπαιδευτικό Ίδρυμα (ΤΕΙ)

Η ICAP Recruitment Solutions είναι μέρος της ICAP, του μεγαλύτερου Παρόχου Υπηρεσιών Ανθρώπινου Δυναμικού στην Ελλάδα. Εξειδικεύεται στην αξιολόγηση και επιλογή αποφοίτων και νέων στελεχών για Ελληνικές και πολυεθνικές επιχειρήσεις.

Για λογαριασμό ηγετικής εταιρείας, η οποία δραστηριοποιείται στον κλάδο εμπορίας και βιομηχανικής μεταποίησης χαλυβουργικών προϊόντων, αναζητούμε το παρακάτω στέλεχος το οποίο θα αναλάβει τις πωλήσεις σε περιοχές της Βόρειας Ελλάδας:

Στέλεχος Πωλήσεων (Ref. 5400/SAL/RS/GR)

Αρμοδιότητες:
  • Διαχείριση υφιστάμενων πελατών (έμποροι, βιομηχανίες, τεχνικές και κατασκευαστικές εταιρείες) και ανάπτυξη νέου πελατολογίου
  • Συνεχής αναζήτηση ευκαιριών για την προώθηση των προϊόντων της εταιρίας
  • Διαχείριση εισπράξεων υπολοίπων των πελατών
  • Εντοπισμός και ανάλυση των αναγκών των πελατών με βάση την πολύ καλή γνώση των διαθέσιμων προϊόντων
  • Καλλιέργεια σχέσεων εμπιστοσύνης με τους υπάρχοντες και τους νέους πελάτες
  • Επίσκεψη στους πελάτες

Απαραίτητα Προσόντα

Προφίλ Υποψηφίου:
  • Κάτοχος πτυχίου ΑΕΙ/ΤΕΙ, ιδανικά τεχνικής κατεύθυνσης
  • Απαραίτητη η προϋπηρεσία σε αντίστοιχη θέση τεχνικών πωλήσεων, ιδανικά από τον σιδηρεμπορικό κλάδο ή τον κλάδο δομικών υλικών
  • Πολύ καλή γνώση Αγγλικών. Η γνώση επιπλέον ξένης γλώσσας θα εκτιμηθεί ιδιαίτερα
  • Δυνατότητα επαγγελματικών ταξιδιών με μικρός αριθμό διανυκτερεύσεων στις πλέον μακρινές περιοχές
  • Πολύ καλή γνώση χειρισμού εφαρμογών ERP (ιδανικά SAP) και του MS Office
  • Άριστες επικοινωνιακές και διαπραγματευτικές ικανότητες
  • Επιμονή στην επίτευξη των στόχων
  • Θετική διάθεση, επαγγελματισμός, σοβαρότητα και υπευθυνότητα

Παροχές

Η εταιρεία προσφέρει:
  • Ανταγωνιστικό πακέτο αποδοχών με Bonus επί των πωλήσεων
  • Εταιρικό αυτοκίνητο, κινητό τηλέφωνο, laptop και ομαδικό πρόγραμμα υγείας και οικογενειακής νοσοκομειακής περίθαλψης

Σε όλες τις επαφές θα τηρηθεί απόλυτη εχεμύθεια.