Θέσεις εργασίας στην Ελλάδα
02/04/2024

Εξωτερικός Πωλητής

Πωλήσεις Χονδρικής (B2B)

Πόλη ΜΕΤΑΜΟΡΦΩΣΗ | ΑΘΗΝΑ - ΑΤΤΙΚΗ

H KBfootwear μία από τις κορυφαίες εισαγωγικές εταιρείες υποδημάτων, με παρουσία 40 χρόνων στην ελληνική αγορά και αποκλειστικός αντιπρόσωπος γνωστών επωνύμων brands στην Ελλάδα, προσφέρει θέση B2B sales representative / εξωτερικού πωλητή Β2Β με σκοπό την εξυπηρέτηση και περεταίρω επέκταση του δικτύου χονδρικής της πανελλαδικά.

Βασικές αρμοδιότητες θέσης:

  • Διαχείριση και ανάπτυξη υφιστάμενου πελατολογίου
  • Οικοδόμηση και διαχείριση ισχυρών μακροχρόνιων σχέσεων με πελάτες
  • Κατανόηση των τάσεων στον χώρο
  • Εφαρμογή εμπορικής πολιτικής της εταιρίας
  • Δημιουργία και εύρεση νέων ευκαιριών συνεργασίας
  • Παρουσίαση και δειγματισμός προϊόντων

Απαραίτητα Προσόντα

Ο ιδανικός υποψήφιος θα πρέπει να διαθέτει:

  • Προϋπηρεσία στις πωλήσεις
  • Προϋπηρεσία  σε συναφή κλάδο (π.χ.ένδυση), θα συνεκτιμηθεί
  • Αποδεδειγμένη ικανότητα επικοινωνίας, διαπραγμάτευσης και παρουσίασης/υποστήριξης των προϊόντων
  • Επαγγελματική συνείδηση και αντίληψη
  • Ικανότητα οργάνωσης και προγραμματισμού
  • Ακεραιότητα και προσωπική παρακίνηση
  • Δυνατότητα και ευχέρεια μετακίνησης στην επαρχία

Παροχές

  • Ικανοποιητικές αποδοχές και bonus επίτευξης στόχων
  • Εταιρικό αυτοκίνητο
  • Προοπτικές εξέλιξης και μακροχρόνιας συνεργασίας
  • Εταιρικό κινητό τηλέφωνο
  • Ευχάριστο κλίμα εργασίας
  • Καθημερινή καθοδήγηση από τα πιο έμπειρα στελέχη της εταιρείας
  • Έξοδα μετακίνησης

Αίτηση - Αποστολή Βιογραφικού

Σας ενδιαφέρει η θέση εργασίας; Εγγραφείτε για να στείλετε το βιογραφικό σας στην εταιρεία.