Η αγγελία εργασίας έχει λήξει

11/11/2020

Merchandiser

Πωλήσεις Λιανικής - Merchandising

Πόλη ΗΡΆΚΛΕΙΟ ΚΡΉΤΗΣ | ΗΡΑΚΛΕΙΟ
Απασχόληση Πλήρης απασχόληση
Επίπεδο Σπουδών Ανώτατο Εκπαιδευτικό Ίδρυμα (ΑΕΙ)

Θέλεις να κάνεις το επόμενο βήμα στην καριέρα σου ως Merchandiser;

Είσαι επικοινωνιακός/ή και έχεις πάθος στις πωλήσεις; Σου αρέσει να επιτυγχάνεις τους στόχους σου και να επιβραβεύεσαι; Θα ήθελες να κάνεις το επόμενο βήμα στη καριέρα σου σε μια από τις μεγαλύτερες και ευρέως διαδεδομένες εταιρείες παραγωγής και εμπορίας χρωμάτων και βερνικιών;

Εάν επιθυμείς να εργασθείς σε μία από τις κορυφαίες εταιρείες και να κάνεις τη διαφορά στο χώρο των πωλήσεων, τότε αυτή η θέση είναι για σένα!

Απαραίτητα Προσόντα

Τα καθήκοντα της θέσης του Merchandiser είναι:
  • Προώθηση χρωμάτων, βερνικιών
  • Χρήση μηχανής χρωματισμού
  • Εφαρμογή όλων των εμπορικών δραστηριοτήτων και την πρόταση καινοτόμων δράσεων και ιδεών
  • Συνεργασία με αγοραστές, προμηθευτές και διανομείς για διαπραγμάτευση τιμών, ποσοτήτων και χρονοδιαγραμμάτων
  • Δημιουργία σχεδίου διάταξης στα καταστήματα και διατήρηση της εικόνας της εταιρείας στα ράφια των καταστημάτων
  • Παρακολούθηση των αποθεμάτων, των προσφορών, των αλλαγών τιμών, των εκπτώσεων κλπ
  • Επίτευξη των μηνιαίων και ετήσιων στόχων
Ο/Η ιδανικός/ή υποψήφιος/α για τη θέση του Merchandiser θα πρέπει να διαθέτει τα ακόλουθα:
  • Απόφοιτος ΤΕΙ/ΑΕΙ/ΙΕΚ με κατεύθυνση Marketing/ Οικονομικά/ Διοίκηση Επιχειρήσεων ή σε συναφές αντικείμενο
  • Τουλάχιστον 2 -3 έτη εργασιακή εμπειρία σε αντίστοιχη θέση εργασίας
  • Ικανότητα επίλυσης προβλημάτων και διαπραγμάτευσης
  • Προσανατολισμός στο στόχο και το αποτέλεσμα
  • Επικοινωνιακές και οργανωτικές δεξιότητες
  • Αναλυτικές ικανότητες σε εμπορικά και οικονομικά στοιχεία
  • Πολύ καλή χρήση της Αγγλικής γλώσσας, η γνώση δεύτερης ξένης γλώσσας θα θεωρηθεί πρόσθετο προσόν

Παροχές

Η εταιρεία προσφέρει για τη θέση του Merchandiser τα παρακάτω:
  • Σταθερό πακέτο αποδοχών
  • Bonus
  • Συνεχής εκπαίδευση
  • Εξαιρετικό εργασιακό περιβάλλον
Αν θέλεις το επόμενο σου βήμα να είναι σε θέση Merchandiser, κάνε αίτηση τώρα!

Για περισσότερες πληροφορίες σχετικά με τη θέση εργασίας μπορείς να επικοινωνήσεις με την Tzina Vamvatsikou στο +30 2106770523 #salesjob

Παρακαλούμε λάβετε υπόψη ότι για λόγους διαφάνειας και ισότιμης μεταχείρισης, θα αξιολογήσουμε μόνο τις αιτήσεις που υποβάλλονται μέσω του site μας. Μετά τη συλλογή και αξιολόγηση όλων των βιογραφικών σημειωμάτων θα επικοινωνούμε μόνο με τους υποψηφίους που ανταποκρίνονται στις απαιτήσεις της θέσης προς στελέχωση προκειμένου να οριστεί συνάντηση για συνέντευξη. Όλες οι αιτήσεις θεωρούνται απόλυτα εμπιστευτικές.