Η αγγελία εργασίας έχει λήξει

12/1/2021

Υπάλληλος Κέντρου Κήπου

Αγροτικά

Πόλη Ν. ΗΡΑΚΛΕΙΟ ΑΤΤΙΚΗΣ | ΑΘΗΝΑ - ΑΤΤΙΚΗ
Απασχόληση Πλήρης απασχόληση
Επίπεδο Σπουδών Ινστιτούτο Επαγγελματικής Κατάρτισης (ΙΕΚ)

Περιγραφή

Ποιοι είμαστε
Το «Κέντρο Κήπου Ζαχαρά» δραστηριοποιείται από το 1999 στη λιανική πώληση φυτών, δέντρων, λουλουδιών και όλων των σχετικών προϊόντων γύρω από αυτά, στο Π. Ηράκλειο Αττικής, σε ένα χώρο 5.500τ.μ.

Στόχος μας είναι να μεταδίδουμε στους πελάτες μας τις γνώσεις και την εμπειρία μας για τα φυτά και τη φροντίδα τους, να διατηρούμε υψηλό επίπεδο ποιότητας και ικανοποίησης και να παρακολουθούμε τις σύγχρονες τάσεις του χώρου μας ώστε να εξελισσόμαστε!

Η ενασχόληση με τα φυτά και την περιποίησή τους είναι σίγουρα απαιτητική εργασία όμως στο τέλος της μέρας μας δίνει την ικανοποίηση της δημιουργικότητας και της επαφής με τη φύση!

Η θέση εργασίας

Αν είσαι άνθρωπος με ενεργητικότητα και συνέπεια, έχεις όρεξη για δουλειά και θέλεις να μάθεις τα πάντα γύρω από τα φυτά, ψάχνουμε να ενισχύσουμε την ομάδα μας με νέο μέλος!

Η θέση αφορά αποκλειστικά 6 ήμερη απασχόληση.

Βασικές αρμοδιότητες

  • Διεκπεραίωση των απαραίτητων εργασιών για τη σωστή συντήρηση των φυτών και δέντρων εσωτερικού και εξωτερικού χώρου και των λουλουδιών του Κέντρου (φύτευση, μεταφύτευση, καθάρισμα, κλάδεμα, πότισμα, ράντισμα, κα)
  • Φροντίδα όλων των χώρων του Κέντρου για την άψογη εμφάνιση του εργασιακού χώρου
  • Εξυπηρέτηση πελατείας και ανάπτυξη πωλήσεων
  • Επαφή με προμηθευτές για τη διαχείριση παραγγελιών, παραλαβή-εκφόρτωση και τακτοποίηση των εμπορευμάτων (φυτά και λοιπά προϊόντα)
  • Ενεργή συμμετοχή στη δημιουργία συνθέσεων και μπουκέτων λουλουδιών

Απαραίτητα Προσόντα

  • Απόφοιτος ΑΕΙ ή άλλης σχολής όλων των κατευθύνσεων. Επιθυμητό πτυχίο Γεωπονίας
  • Εμπειρία σε αντικείμενο εξυπηρέτησης πελατείας ή/και πώλησης. Προηγούμενη εμπειρία στον ανθοκομικό τομέα (π.χ. ανθοπωλείο, φυτώριο, ανθοδετική) θα θεωρηθεί επιπλέον προσόν
  • Άριστες επικοινωνιακές δεξιότητες και πελατοκεντρική προσέγγιση
  • Αίσθημα ευθύνης και ανάληψη πρωτοβουλιών σχετικών με το αντικείμενο
  • Δημιουργικότητα, αισθητική αντίληψη και διάθεση για μάθηση
  • Υψηλό πνεύμα συνεργασίας
  • Ικανοποιητική γνώση MS Office, Αγγλικής γλώσσας και σχετική εξοικείωση με social media

Παροχές

Τι προσφέρουμε
  • Σταθερές αποδοχές
  • Συνεχή υποστήριξη και μεταλαμπάδευση γνώσης γύρω από τα φυτά
  • Άριστο περιβάλλον εργασίας