Η αγγελία εργασίας έχει λήξει

12/3/2021

Area Business Development (Καβάλα, Δράμα, Ξάνθη, Κομοτηνή, Ροδόπη, Έβρου)

Πωλήσεις Χονδρικής (B2B)

Πόλη ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ
Απασχόληση Πλήρης απασχόληση
Επίπεδο Σπουδών Γενικό Λύκειο

Η ICAP Recruitment Solutions είναι μέρος της ICAP, του μεγαλύτερου Παρόχου Υπηρεσιών Ανθρώπινου Δυναμικού στην Ελλάδα. Εξειδικεύεται στην αξιολόγηση και επιλογή αποφοίτων και νέων στελεχών για Ελληνικές και πολυεθνικές επιχειρήσεις.

Η ICAP Recruitment Solutions, για λογαριασμό πελάτη της, εταιρεία στο χώρο της ενέργειας, αναζητά στελέχη με έδρα στη Βόρεια Ελλάδα και με περιοχές ευθύνης τους νομούς Καβάλας, Δράμας, Ξάνθης, Κομοτηνής, Ροδόπης και Έβρου για την κάλυψη της παρακάτω θέσης:

Area Business Development (Ref. code 5272/ABD/RS/GR)

Κύριες Αρμοδιότητες:
  • Ανάπτυξη δικτύου εξωτερικών συνεργατών (dealers) με στόχο την υποστήριξη των στόχων πωλήσεων.
  • Διαρκής παρακολούθηση της αγοράς με στόχο την δημιουργία και αξιοποίηση νέων ευκαιριών.
  • Οργάνωση, καθοδήγηση και αξιολόγηση του δικτύου συνεργατών.
  • Παρακολούθηση και διασφάλιση εφαρμογής της εμπορικής πολιτικής και των διαδικασιών της εταιρίας από το δίκτυο συνεργατών.
  • Ανάπτυξη και εφαρμογή πολιτικών και διαδικασιών με σκοπό την εύρυθμη και αποτελεσματική λειτουργία του τμήματος.

Απαραίτητα Προσόντα

Απαραίτητα προσόντα:
  • Προϋπηρεσία 3-4 ετών στον τομέα ανάπτυξης δικτύου πωλήσεων / συνεργατών
  • Πτυχίο ΑΕΙ/ΤΕΙ σε Διοίκηση Επιχειρήσεων ή Marketing επιθυμητό
  • Πολύ καλή χρήση Η/Υ και εφαρμογών CRM
  • Καλή γνώση Αγγλικών
  • Άριστες επικοινωνιακές και διαπραγματευτικές ικανότητες
  • Δυναμισμός, ευελιξία και ανάληψη πρωτοβουλιών
  • Ικανότητα οργάνωσης, προγραμματισμού
  • Εμπειρία στον κλάδο της ενέργειας θα εκτιμηθεί

Παροχές

Η εταιρεία προσφέρει:
  • Ανταγωνιστικό πακέτο αποδοχών
  • Μηνιαίο bonus παραγωγικότητας
  • Παροχή ιδιωτικής ασφάλισης

Σε όλες τις επαφές θα τηρηθεί απόλυτη εχεμύθεια.