Η αγγελία εργασίας έχει λήξει

23/7/2019

Μηχανικός Πωλήσεων

Πωλήσεις Χονδρικής (B2B)

Πόλη ΑΤΤΙΚΗ | ΑΘΗΝΑ - ΑΤΤΙΚΗ
Απασχόληση Πλήρης απασχόληση
Επίπεδο Σπουδών Τεχνολογικό Εκπαιδευτικό Ίδρυμα (ΤΕΙ)

Εμπορική εταιρεία με έδρα την Θεσσαλονίκη που δραστηριοποιείται στο εμπόριο βιομηχανικών Εργαλείων και Μηχανημάτων, αναζητεί Μηχανικό Πωλήσεων για τη στελέχωση του τμήματος Τεχνικών Πωλήσεων στο Λεκανοπέδιο Αττικής.

Περιγραφή θέσης:

  • B2B πωλήσεις
  • Ενίσχυση εταιρικής εικόνας & σχέσεων με υπάρχοντες πελάτες
  • Μελέτη & ανάπτυξη πελατολογίου
  • Συστηματική έρευνα αγοράς & ανταγωνισμού
  • Διαχείριση αιτημάτων/προβλημάτων & παραγγελιών

Απαραίτητα Προσόντα

  • Απόφοιτος σχολής Τεχνικού τομέα
  • Άριστη γνώση Αγγλικών
  • Άριστη γνώση Η/Υ: MS office
  • Δίπλωμα αυτοκινήτου (δυνατότητα ταξιδιών)
  • Ικανότητα σύνταξης προσφορών
  • Επικοινωνιακές δεξιότητες
  • Οργανωτικές & διαπραγματευτικές ικανότητες
  • Προϋπηρεσία 2 ετών σε αντίστοιχη θέση

Παροχές

  • Πλήρης απασχόληση
  • Μισθός και bonus επί των πωλήσεων
  • Τηλέφωνο
  • Αυτοκίνητο