Θέσεις εργασίας στην Ελλάδα
17/4/2024

Πωλητής Χονδρικής (B2B)

Πωλήσεις Χονδρικής (B2B)

Πόλη ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ
Απασχόληση Πλήρης απασχόληση
Επίπεδο Σπουδών Γενικό Λύκειο

Περιγραφή

Περιγραφή θέσης:
Η εταιρεία μας αποκλειστικός αντιπρόσωπος της εταιρείας Farmina Pet Foods στην Ελλάδα αναζητά Πωλητή Χονδρικής (B2B) για την περιοχή της Θεσσαλονίκης και Β Ελλάδος. Ο ρόλος αυτού του ατόμου είναι να αναλάβει τις πωλήσεις και τη διανομή των προϊόντων μας σε καταστήματα και επαγγελματίες στον κλάδο των ζωοτροφών και τροφών για κατοικίδια ζώα.

Καθήκοντα:
  • Επικοινωνία με καταστήματα και επαγγελματίες για την προώθηση των προϊόντων μας.
  • Παρουσίαση των προϊόντων στους πελάτες και τους επαγγελματίες μέσω επισκέψεων σε καταστήματα και εκθέσεις.
  • Δημιουργία προτάσεων και προσφορών για την προώθηση των προϊόντων μας.
  • Διαχείριση των παραγγελιών και της διανομής των προϊόντων.
  • Συνεργασία με το τμήμα μάρκετινγκ και τη διεύθυνση για την ανάπτυξη της αγοράς και τη βελτίωση των προϊόντων μας
  • Παρακολούθηση των αποτελεσμάτων των πωλήσεων και δημιουργία αναφορών προόδου

Απαραίτητα Προσόντα

  • Εμπειρία σε πωλήσεις χονδρικής (B2B) στον κλάδο των ζωοτροφών και τροφών για κατοικίδια ζώα θα θεωρηθεί προσόν
  • Επικοινωνιακές και διαπραγματευτικές ικανότητες
  • Καλή γνώση της αγοράς των ζωοτροφών και τροφών για κατοικίδια ζώα στην Αττική
  • Ικανότητα προγραμματισμού και διαχείρισης πολλαπλών παραγγελιών
  • Άριστες ικανότητες οργάνωσης και διαχείρισης χρόνου
  • Καλή γνώση των MS Office και του λογισμικού διαχείρισης πωλήσεων
  • Δυνατότητα ταξιδιών

Παροχές

  • Ανταγωνιστικό πακέτο αποδοχών, βάσει προσόντων
  • Συνεχής τεχνική ενημέρωση από τους μεγαλύτερους κατασκευαστικούς οίκους
  • Δυνατότητα αξιοποίησης των πλεονεκτημάτων απασχόλησης σε μια συνεχώς αναπτυσσόμενη εταιρεία του κλάδου.

Αίτηση - Αποστολή Βιογραφικού

Σας ενδιαφέρει η θέση εργασίας; Εγγραφείτε για να στείλετε το βιογραφικό σας στην εταιρεία.