Η αγγελία εργασίας έχει λήξει

22/08/2017

Υπεύθυνος Πωλήσεων - Sales & Marketing Manager

Πωλήσεις Χονδρικής (B2B)

Πόλη ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ
Απασχόληση Πλήρης απασχόληση
Επίπεδο Σπουδών Γενικό Λύκειο

Ζητείται Υπεύθυνος Πωλήσεων - Sales & Marketing Manager από lifestyle επιχείρηση (χονδρική και λιανική εμπορία ειδών μουσικής rock-metal, CDs, Vinyl, DVD, band merch, επωνύμων ρούχων / streetwear brands, accessory).

Κύριες αρμοδιότητες

  • Διαμόρφωση πελατειακής βάσης
  • Υπεύθυνος για το σχεδιασμό AdWords και Facebook Ads
  • Στήσιμο και διαχείριση των Social media (Facebook, Twitter, - Instagram, LinkedIn, YouTube, Google+)
  • Διαχείριση content creation (Video, GIFs, Banners)
  • Επίβλεψη σχεδιασμού SEO για την ιστοσελίδα, adwords, PPC
  • Ενέργειες για την τοποθέτηση των Brands στην αγορά
  • Διαχείριση του eshop
  • Product management
  • Επικοινωνία με προμηθευτές
  • Market & competitor analysis
  • Reporting & Analysis

Απαραίτητα Προσόντα

  • Απαραίτητη εργασιακή εμπειρία σε αντίστοιχη θέση
  • Επικοινωνιακές δεξιότητες
  • Ομαδικό πνεύμα εργασίας
  • Οργανωτικές & επιτελικές ικανότητες
  • Απαραίτητη γνώση Ελληνικής & Αγγλικής γλώσσας, ενώ η γνώση Γερμανικής είναι επιθυμητή

Παρακαλούνται οι ενδιαφερόμενοι, όπως αποστείλουν το Βιογραφικό τους Σημείωμα.

Παροχές

  • Ανταγωνιστικό πακέτο αποδοχών