Η αγγελία εργασίας έχει λήξει

26/02/2021

Πωλητής Ειδών Κομμωτηρίου

Πωλήσεις Χονδρικής (B2B)

Πόλη ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ
Απασχόληση Πλήρης απασχόληση
Επίπεδο Σπουδών Γενικό Λύκειο

H iAM4u,ο μεγαλύτερης Ιταλικός οίκος στον κλάδο των επαγγελματικών προϊόντων κομμωτηρίου, επιθυμεί να προσλάβει Πωλητή με έδρα την Θεσσαλονίκη.

Ο κατάλληλος υποψήφιος θα πρέπει να εφαρμόσει τη συνολική στρατηγική πωλήσεων και διανομής στην περιοχή ευθύνης του αναζητώντας νέα σημεία πωλήσεων, αξιοποιώντας τα ήδη υπάρχοντα και δημιουργώντας σταθερές σχέσεις με τους πελάτες προκειμένου να επιτευχθούν οι στόχοι της εταιρίας.

Βασικές αρμοδιότητες:

  • Ανάπτυξη πελατολογίου στην περιοχή ευθύνης του
  • Εφαρμογή της εμπορικής και πιστωτικής πολιτικής
  • Αξιολόγηση και αξιοποίηση των ευκαιριών σε περιοχές / πελάτες ευθύνης του με στόχο την αύξηση των πωλήσεων
  • Σωστή και έγκαιρη εφαρμογή των πλάνων της εταιρίας στην περιοχή ευθύνης του

Απαραίτητα Προσόντα

  • Άριστη επικοινωνία, προσανατολισμός στην εξυπηρέτηση του πελάτη
  • Ομαδικότητα
  • Υπευθυνότητα, επαγγελματισμός και φιλοδοξία για ανέλιξη στον χώρο των πωλήσεων
  • Γνώση χειρισμού Η/Υ
  • Άδεια οδήγησης
  • Δυνατότητα ταξιδιών
  • Οι άνδρες υποψήφιοι πρέπει να έχουν εκπληρωμένες στρατιωτικές υποχρεώσεις

Θα εκτιμηθούν:

  • Προϋπηρεσία σε αντίστοιχη θέση
  • Γνώση αγγλικών ή/και άλλης ξένης γλώσσας
  • Πτυχίο ΑΕΙ ή ΤΕΙ

Παροχές

Η εταιρία παρέχει:

  • Ελκυστικό πακέτο αμοιβών
  • Πλήρη απασχόληση
  • Συνεχή εκπαίδευση