Θέσεις εργασίας στην Ελλάδα
18/4/2024

Προϊστάμενος συνεργείου

Τεχνικοί ΕΠΑΛ / ΙΕΚ - Βοηθοί

Πόλη ΑΘΗΝΑ - ΑΤΤΙΚΗ
Απασχόληση Πλήρης απασχόληση
Επίπεδο Σπουδών Γενικό Λύκειο

Περιγραφή

Η ΝΙΚ. Ι. ΘΕΟΧΑΡΑΚΗΣ ΑΕ, ενδιαφέρεται να προσλάβει:
Προϊστάμενο συνεργείου εξωλέμβιων μηχανών

Ρόλος:

Ο Προϊστάμενος Συνεργείου του τμήματος Suzuki Marine αναφέρεται στον Εμπορικό Διευθυντή και είναι υπεύθυνος για την εύρυθμη λειτουργία του τεχνικού τμήματος και την παροχή ποιοτικών υπηρεσιών τεχνικής υποστήριξης και εκπαίδευσης στο δίκτυο συνεργατών Suzuki Marine.

Αρμοδιότητες:

  • Παροχή τεχνικής υποστήριξης στο δίκτυο εξουσιοδοτημένων συνεργείων Suzuki Marine για θέματα που αφορούν εξωλέμβιους κινητήρες Suzuki.
  • Επικοινωνία με το εργοστάσιο για θέματα τεχνικής υποστήριξης και εγγυήσεων.
  • Προετοιμασία και διεξαγωγή προϊοντικών και τεχνικών εκπαιδεύσεων των εξουσιοδοτημένων συνεργείων Suzuki Marine.
  • Διαχείριση εγγυήσεων των εξωλέμβιων κινητήρων Suzuki με βάση τις διαδικασίες και την πολιτική του εργοστασίου.
  • Ανάπτυξη του δικτύου εξουσιοδοτημένων συνεργείων Suzuki Marine.
  • Οργάνωση και επίβλεψη του συνεργείου του εισαγωγέα.
  • Τήρηση βιβλιογραφίας και τεχνικών εγχειρίδιων εξωλέμβιων κινητήρων Suzuki.
  • Διαχείριση της επικοινωνίας πελατών για θέματα τεχνικής υποστήριξης.

Απαραίτητα Προσόντα

  • Πτυχίο Τεχνικής Κατεύθυνσης.
  • Προϋπηρεσία τουλάχιστον 3 ετών σε εταιρεία του χώρου ή στο χώρο των αυτοκινήτων/μοτοσυκλετών
  • Η πολύ καλή γνώση σκαφών και κινητήρων θαλάσσης θα θεωρηθεί επιπλέον προσόν
  • Άριστη γνώση της Αγγλικής γλώσσας.
  • Άριστη γνώση MS Office (Word, Excel, Power point) και χρήση ηλεκτρονικών υπολογιστών.
  • Δυνατότητα μετακίνησης εντός Ελλάδας.
  • Άδεια οδήγησης Ι.Χ.
  • Ηγετικές, επικοινωνιακές και οργανωτικές δεξιότητες.
  • Ομαδικό πνεύμα, ικανότητα επίλυσης προβλημάτων.

Παροχές

  • Πολύ καλές αποδοχές.
  • Ιδιωτικό πρόγραμμα ασφάλισης.
  • Σύγχρονο, φιλικό και δυναμικό εργασιακό περιβάλλον σε ένα καταξιωμένο επιχειρηματικό όμιλο.
Όλα τα βιογραφικά θα θεωρηθούν απόλυτα εμπιστευτικά

Αίτηση - Αποστολή Βιογραφικού

Σας ενδιαφέρει η θέση εργασίας; Εγγραφείτε για να στείλετε το βιογραφικό σας στην εταιρεία.