Η αγγελία εργασίας έχει λήξει

18/3/2024

Σύμβουλος Πωλήσεων Λύσεων Πληροφορικής - IT Sales Consultant

Πωλήσεις Χονδρικής (B2B)

Πόλη ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ | ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ
Απασχόληση Πλήρης απασχόληση
Επίπεδο Σπουδών Γενικό Λύκειο

Η εταιρία ΠΡΑΞΗ Ε.Π.Ε. - Praxi LTD, πρωτοπόρος εδώ και 34 χρόνια στις λύσεις πληροφορικής αναζητά άτομο στη Θεσσαλονίκη για τη θέση του Συμβούλου Πωλήσεων Λύσεων Πληροφορικής ( Computing, Servers - Storage, Networking & Telecommunications, Cyber Security & Printing Solutions)  τόσο στο B2B κανάλι της όσο και στο δημόσιο τομέα .

Αρμοδιότητες:

  • Ανάπτυξη δικτύου Πωλήσεων.
  • Διαπραγμάτευση συμβάσεων με πελάτες για την εξασφάλιση αμοιβαίας ικανοποίησης.
  • Συμβουλευτική υποστήριξη προς τον πελάτη.
  • Προετοιμασία, παρουσίαση και διαπραγμάτευση εμπορικών προτάσεων.
  • Δημιουργία και Follow up προσφορών.
  • Κλείσιμο και διαχείριση συμφωνιών.
  • Έρευνα αγοράς, ανάλυση ανταγωνισμού και αξιολόγηση πληροφοριών.
  • Συνεχής παρακολούθηση της παγκόσμιας αγοράς πληροφορικής.

Απαραίτητα Προσόντα

  • Τίτλος Σπουδών Τριτοβάθμιας Εκπαίδευσης με παρεμφερή αντικείμενο της θέσης εργασίας.
  • Αποδεδειγμένη προϋπηρεσία τουλάχιστον 3 ετών σε παρεμφερή θέση.
  • Άριστη γνώση χειρισμού Η/Υ, MS Office, προγράμματος ERP.
  • Άριστη γνώση της αγγλικής γλώσσας.
  • Δίπλωμα οδήγησης και δυνατότητα ταξιδιών.

Παροχές

  • Ανταγωνιστικό μισθό.
  • Εταιρικό τηλέφωνο και laptop.
  • Συνεχή εκπαίδευση και καθοδήγηση.
  • Άριστες συνθήκες εργασίας σε ένα σύγχρονο και ευχάριστο περιβάλλον.
  • Δυνατότητες επαγγελματικής εξέλιξης και ανάπτυξης.