Θέσεις εργασίας στην Ελλάδα
26/04/2024

B2B Πωλητής

Πωλήσεις Χονδρικής (B2B)

Πόλη ΚΕΝΤΡΟ ΑΘΗΝΑΣ | ΑΘΗΝΑ - ΑΤΤΙΚΗ
Απασχόληση Πλήρης απασχόληση
Επίπεδο Σπουδών Γενικό Λύκειο

H MASTER PLUS HR, για λογαριασμό πελάτη της, εταιρεία στο κέντρο της Αθήνας, με δραστηριότητα στην παραγωγή και εμπορία εξαρτημάτων γυαλιού, αναζητά ένα (1) άτομο για τη θέση:

B2B ΠΩΛΗΤΗΣ

Περιγραφή Θέσης

  • Εφαρμογή της εμπορικής πολιτικής της εταιρείας
  • Διαχείριση του υφιστάμενου πελατολογίου - τακτικές επισκέψεις στις περιοχές ευθύνης (Αττική και περιφέρεια)
  • Ποιοτική εξυπηρέτηση των πελατών
  • Παρακολούθηση των τάσεων της αγοράς
  • Ανάπτυξη πελατολογίου και εντοπισμό επιχειρηματικών ευκαιριών
  • Ανταλλαγή βέλτιστων πρακτικών με τα υπόλοιπα μέλη της ομάδας.

Απαραίτητα Προσόντα

  • Απόφοιτος σχολής ΑΕΙ/ΤΕΙ
  • Επιθυμητή προϋπηρεσία 2-3 ετών σε αντίστοιχη θέση
  • Καλή γνώση αγγλικών
  • Πολύ καλή γνώση MS Office και Internet
  • Πελατοκεντρική προσέγγιση
  • Πολύ καλές επικοινωνιακές & διαπραγματευτικές δεξιότητες
  • Θα εκτιμηθεί η εμπειρία σε τεχνικό ή/και κατασκευαστικό κλάδο
  • Δυνατότητα ταξιδιών και διανυκτερεύσεων εκτός έδρας.

Παροχές

  • Ικανοποιητικές αποδοχές
  • Bonus (ποσοστά επί των πωλήσεων)
  • Εταιρικό αυτοκίνητο
  • Εταιρικό κινητό τηλέφωνο
  • Οργανωμένο περιβάλλον εργασίας.

Στείλτε το βιογραφικό σας αναφέροντας στο θέμα του email τη θέση που αφορά.

Μετά τη συλλογή και αξιολόγηση των βιογραφικών σημειωμάτων θα επικοινωνήσουμε με τους υποψηφίους που ανταποκρίνονται στις απαιτήσεις της θέσης προς στελέχωση για να οριστεί συνάντηση για συνέντευξη.

Όλες οι αιτήσεις θεωρούνται απόλυτα εμπιστευτικές.

Αίτηση - Αποστολή Βιογραφικού

Σας ενδιαφέρει η θέση εργασίας; Εγγραφείτε για να στείλετε το βιογραφικό σας στην εταιρεία.