Η αγγελία εργασίας έχει λήξει

02/08/2021

Εργάτες εξυπηρέτησης αεροσκαφών - φορτοεκφόρτωσης

Logistics - Αποθήκη - Μεταφορές

Πόλη ΑΕΡΟΔΡΟΜΙΟ ΕΛ ΒΕΝΙΖΕΛΟΣ | ΑΘΗΝΑ - ΑΤΤΙΚΗ
Απασχόληση Πλήρης απασχόληση
Επίπεδο Σπουδών Γενικό Λύκειο

Η Goldair Handling Α.Ε., ελληνική εταιρεία επίγειας εξυπηρέτησης, με δραστηριότητα τόσο στην Ελλάδα όσο και το εξωτερικό, αναζητά Εργάτες Φορτοεκφόρτωσης Αεροσκαφών για συνεργασία ορισμένου χρόνου για το Διεθνή Αερολιμένα Αθηνών «Ελ. Βενιζέλος».

Κύρια καθήκοντα και ευθύνες:
  • Φόρτωση / εκφόρτωση και διαχωρισμός αποσκευών, φορτίου και ταχυδρομείου σύμφωνα με τις απαιτήσεις της εκάστοτε αεροπορικής εταιρείας εντός προκαθορισμένου χρόνου
  • Ασφάλιση βαρέων φορτίων, επικινδύνων υλικών ή ζώων εντός αεροσκάφους, με τη χρήση ιμάντων σύμφωνα με τους κανονισμούς υγιεινής και ασφάλειας
  • Καταμέτρηση αποσκευών με χρήση ηλεκτρονικών μέσων

Απαραίτητα Προσόντα

Επιθυμητά προσόντα υποψηφίων:
  • Απολυτήριο Γυμνασίου ή Λυκείου