Η αγγελία εργασίας έχει λήξει

27/3/2024

Food Runner / Πασαδόρος

Τουρισμός - Ξενοδοχεία

Πόλη ΧΑΛΚΙΔΙΚΗ | ΧΑΛΚΙΔΙΚΗ

Το Avaton Luxury Hotel & Villas, περήφανο μέλος της Relais & Châteaux, είναι ένα παραθαλάσσιο θέρετρο υψηλής ποιότητας με θέα τα γαλαζοπράσινα νερά της χερσονήσου του Άθωνα στη Χαλκιδική.

Αποτελείται από 56 βίλες και δωμάτια, εκ των οποίων τα περισσότερα διαθέτουν ιδιωτική πισίνα με ενσωματωμένα sunbeds που απογειώνουν την αίσθηση χαλάρωσης μέσα σε μεσογειακούς κήπους που οδηγούν σε μια μοναδικής ομορφιάς παραλία.

Για την επερχόμενη σεζόν 2024, αναζητούμε υποψήφιους για τη θέση του Food Runner.

Απαραίτητα Προσόντα

Καθήκοντα και Υποχρεώσεις:
  • Παράδοση φαγητού από την κουζίνα στους πελάτες με ακρίβεια και άμεσοτητα.
  • Εξυπηρέτηση των πελατών με ευγένεια και επαγγελματισμό.
  • Συνεργασία με την ομάδα σερβιτόρων και κουζίνας για τη διασφάλιση ομαλής λειτουργίας του εστιατορίου.
  • Υποστήριξη στην καθαριότητα και στη σωστή διατήρηση του εξοπλισμού και των χώρων εργασίας.
  • Καθαρισμός και γυάλισμα ασημένιων μαχαιροπήρουνων, αναπλήρωση δοχείων με μπαχαρικά και καθαρισμός τραπεζιών από ψίχουλα.
  • Εφοδιασμός τραπεζομάντιλων, πορσελάνης, γυαλιού, ασημένιων αντικειμένων και τροφίμων για την εξυπηρέτηση των πελατών, συμβολή στην προετοιμασία μικρότερων συνοδευτικών στοιχείων όπως τοστ, σούπα ή ποτά.
  • Αποσυναρμολόγηση, καθαρισμός και επανασύνδεση μπουφέ και προτάσεων φαγητού.
  • Παράδωση του Room Service
Απαιτούμενα Προσόντα:
  • Εμπειρία στην εστίαση θεωρείται επιθυμητή.
  • Εξαιρετικές επικοινωνιακές δεξιότητες και θετική προσωπικότητα.
  • Ευελιξία και διάθεση για συνεργασία σε ομαδικό περιβάλλον.
  • Άριστη γνώση της αγγλικής γλώσσας.
  • Νόμιμο δικαίωμα εργασίας στην Ελλάδα.

Παροχές

  • Δωρεάν διαμονή για τους υπαλλήλους.
  • Δωρεάν γεύματα κατά τη διάρκεια της εργασίας.
  • Ευκαιρίες εσωτερικής και εξωτερικής εκπαίδευσης.
  • Ανταγωνιστικός μισθός.
  • Εξαιρετικές συνθήκες εργασίας.
  • Ευκαιρίες για εξέλιξη και ανάπτυξη στον τομέα της φιλοξενίας.
  • Εκπαιδευτικά σεμινάρια από ειδικούς.