Η αγγελία εργασίας έχει λήξει

1/11/2017

Εμπορικός Διευθυντής

Διοίκηση Επιχειρήσεων - HR - Στελέχη

Πόλη ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ
Απασχόληση Πλήρης απασχόληση
Επίπεδο Σπουδών Ανώτατο Εκπαιδευτικό Ίδρυμα (ΑΕΙ)

Ανώνυμη εισαγωγική εταιρεία, κυρίαρχη στο χώρο των σχολικών ειδών, ζητάει Στέλεχος για την κάλυψη της θέσης της Εμπορικής Διεύθυνσης.

Καθήκοντα και ευθύνες Εμπορικού Διευθυντή:
  • Υπεύθυνος-η για όλα τα εμπορικά θέματα της εταιρείας και για την εκπόνηση της εμπορικής πολιτικής
  • Υπεύθυνος-η για την ανάπτυξη των πωλήσεων με στόχο αύξηση του τζίρου σε υπάρχοντες και νέους πελάτες, τη συνεχή καθοδήγηση των πωλητών της εταιρείας, καθώς και την αύξηση της κερδοφορίας της επιχείρησης
  • Μεγιστοποίηση της εμπορικής δράσης της εταιρείας
  • Διαχείριση όλων των εμπορικών δραστηριοτήτων της εταιρείας
  • Διατήρηση ορθής επικοινωνίας και καλών σχέσεων με πελάτες της εταιρείας και ανάπτυξη πελατολογίου
  • Συνεργασία με το αρμόδιο τμήμα για τη διοργάνωση και εποπτεία εκδηλώσεων και προωθητικών ενεργειών
  • Καλλιέργεια εμπορικής κουλτούρας
  • Συμμετοχή στην ετοιμασία αναφορών προς τη Διεύθυνση

Απαραίτητα Προσόντα

  • Πανεπιστημιακό πτυχίο, συναφές με τη Διοίκηση Επιχειρήσεων
  • Προϋπηρεσία σε αντίστοιχη θέση, εμπειρία σε πωλήσεις και διοίκηση ομάδας πωλήσεων
  • Άριστος χειρισμός Η/Υ, Office, ΕRP
  • Ευχάριστη δυναμική και επικοινωνιακή προσωπικότητα, ακεραιότητα χαρακτήρα, οργανωτική και διοικητική ικανότητα, υπευθυνότητα, πρωτοβουλία και ευθυκρισία
  • Άριστη γνώση της αγγλικής γλώσσας (γραπτή και προφορική επικοινωνία)
  • Επιθυμητή γνώση βουλγάρικης γλώσσας

Παροχές

  • Πλήρης ασφάλιση
  • Ιδιωτικό πακέτο ασφάλισης
  • Ικανοποιητικές αποδοχές
  • Ευχάριστο επαγγελματικό περιβάλλον
  • Δυνατότητες εξέλιξης στα πλαίσια μιας πολυεθνικής εταιρείας