Η αγγελία εργασίας έχει λήξει

31/10/2017

Junior IT Support

Πληροφορική - Προγραμματιστές

Πόλη ΑΘΗΝΑ - ΑΤΤΙΚΗ
Απασχόληση Πλήρης απασχόληση
Επίπεδο Σπουδών Τεχνολογικό Εκπαιδευτικό Ίδρυμα (ΤΕΙ)

Η lmw αναζητά εκ μέρους χρηματοοικονομικής εταιρείας έναν IT Support/Help Desk που θα ασχολείται με την καταγραφή και αντιμετώπιση των τεχνικών προβλημάτων.

Αρμοδιότητες

·         Παροχή τεχνικής υποστήριξης σε όλη την εταιρεία

·         Εγκατάσταση και διαμόρφωση υλικού, λογισμικού, συστημάτων, δικτύων, εκτυπωτών και σαρωτών υπολογιστών

·         Επισκευή και αντικατάσταση του υπάρχοντος εξοπλισμού

·         Παρακολούθηση και συντήρηση υπολογιστικών συστημάτων και δικτύων

Απαραίτητα Προσόντα

Τυπικά Προσόντα

·         Πτυχίο Πληροφορικής

·         Τουλάχιστον 6 μήνες προϋπηρεσία σε αντίστοιχη θέση

·         Άριστη γνώση MS Office

·         Καλή γνώση Αγγλικών

Δεξιότητες

·         Ικανότητα επίλυσης σύνθετων προβλημάτων

·         Ομαδικό πνεύμα συνεργασίας

·         Προσαρμοστικότητα

·         Θέληση για εργασία

Παροχές

Η Εταιρεία προσφέρει:

Σταθερό πακέτο αποδοχών, ασφάλιση και δυνατότητα εξέλιξης σε ένα σύγχρονο, ευχάριστο και δυναμικό περιβάλλον εργασίας.