Η αγγελία εργασίας έχει λήξει

26/03/2024

B2B Sales Specialist (Μαρούσι)

Πωλήσεις Χονδρικής (B2B)

Πόλη ΑΘΗΝΑ | ΑΘΗΝΑ - ΑΤΤΙΚΗ
Απασχόληση Πλήρης απασχόληση
Επίπεδο Σπουδών Γενικό Λύκειο

Η Adecco HR είναι η μεγαλύτερη εταιρεία παροχής υπηρεσιών ανθρώπινου δυναμικού παγκοσμίως και πιστοποιημένη στην Ελλάδα, σύμφωνα με το διεθνές πρότυπο ISO 9001:2015, στους τομείς εύρεσης και επιλογής προσωπικού και προσωρινής απασχόλησης. H Adecco, για λογαριασμό πελάτη της, αναζητά ένα (1) άτομο για τη στελέχωση της παρακάτω θέσης:

Περιγραφή Θέσης
  • Παροχή άριστης εξυπηρέτησης και διαχείρισης πελατολογίου.
  • Εφορμογή εμπορικής πολιτικής της εταιρείας.
  • Διαχείριση και ανάπτυξη του πελατολογίου της εταιρείας.
  • Σύνταξη οικονομικών προσφορών, παραγγελιοληψία και εξυπηρέτηση των πελατών.
  • Ανάδειξη των προϊόντων της εταιρείας.
  • Παρακολούθηση του ανταγωνισμού και της αγοράς.
  • Τακτική επικοινωνία με τους πελάτες.

Απαραίτητα Προσόντα

  • Πτυχίο ΑΕΙ/ΑΤΕΙ/ΙΕΚ Οικονομικής, Marketing
  • Τουλάχιστον 1-2ετής προϋπηρεσία σε αντίστοιχη θέση πωλήσεων
  • Πολύ καλή γνώση Η/Υ
  • Πολύ καλή γνώση Αγγλικών
  • Εξαιρετικές επικοινωνιακές & διαπραγματευτικές δεξιότητες
  • Customer focus
  • Ομαδικότητα, συνεργασία, διαχείριση ανθρώπων
  • Συνέπεια, επαγγελματισμός & διάθεση για εργασία
  • Αίσθημα ευθύνης, πρωτοβουλία & οργάνωση

Παροχές

  • Πλήρες πακέτο αποδοχών
  • Φιλικό και ευχάριστο περιβάλλον εργασίας
  • Εταιρικό όχημα
  • Εταιρικό κινητό & Laptop
Μετά τη συλλογή και αξιολόγηση των βιογραφικών σημειωμάτων θα επικοινωνήσουμε με τους υποψηφίους που ανταποκρίνονται στις απαιτήσεις της θέσης προς στελέχωση για να οριστεί συνάντηση για συνέντευξη.

Για περισσότερες θέσεις εργασίας επισκεφθείτε την ιστοσελίδα μας www.adecco.gr και καταχωρίστε το βιογραφικό σας σημείωμα στη βάση μας. Για την καταχώριση του βιογραφικού σας στη βάση της Adecco προτείνεται η χρήση του Google Chrome.

Όλες οι αιτήσεις θεωρούνται απόλυτα εμπιστευτικές.