Η αγγελία εργασίας έχει λήξει

8/3/2024

Food Consultant – RHODES / KOS / CRETE

Τουρισμός - Ξενοδοχεία

Πόλη ΡΟΔΟΣ, ΚΡΗΤΗ, ΚΩΣ | ΡΟΔΟΣ
Απασχόληση Πλήρης απασχόληση
Επίπεδο Σπουδών Τεχνολογικό Εκπαιδευτικό Ίδρυμα (ΤΕΙ)

Πρωτοπορώντας τα τελευταία 45 χρόνια, ο Όμιλος Mitsis είναι η μεγαλύτερη ιδιόκτητη ξενοδοχειακή αλυσίδα στην Ελλάδα, καθοδηγούμενος από την πελατοκεντρική του φιλοσοφία, την οικογενειακή φροντίδα και την αυθεντική ελληνική του ταυτότητα.
Με 21 ξενοδοχεία, 6.466 δωμάτια και 5.000 εργαζόμενους σε Αθήνα, Κρήτη, Καμένα Βούρλα, Κω, Ρόδο και Σαντορίνη, ο Όμιλος προσφέρει ένα πλούσιο μείγμα φιλοξενίας με εξαιρετικές υπηρεσίες, μοναδικές τοποθεσίες, άψογες εγκαταστάσεις, εκλεπτυσμένη γαστρονομία και ένα ευρύ φάσμα επιλογών και εμπειριών στους πελάτες του.
Μέσα από ένα οικογενειακό και ευχάριστο περιβάλλον εργασίας μεταμορφώνουμε κάθε επισκέπτη μας σε επίτιμο φιλοξενούμενο, προσφέροντας αξέχαστες αναμνήσεις ζωής!
Ο Όμιλος Mitsis προσφέρει νέα θέση εργασίας στα ξενοδοχεία του:

Περιοχή: Ρόδος / Κως / Κρήτη
Τύπος Απασχόλησης: Εποχιακή/Πλήρης
Ref: HO / DGMC

Ποια είναι η πρόκληση
Ο Food Consultant συμμετέχει ενεργά στη διασφάλιση γαστρονομικής εμπειρίας εστιάζοντας στη διαχείριση των αλλεργιογόνων, τον χειρισμό ειδικών διατροφικών ιδιαιτεροτήτων. Πραγματοποιεί συναντήσεις με τους πελάτες και συμβάλει στην καταγραφή των αναγκών/ιδιαιτεροτήτων και παραθέτει, εφικτές προτάσεις μενού, βελτιώνοντας τη συνολική εμπειρία εξυπηρέτησης.

Αρμοδιότητες
  • Διασφαλίζει την ικανοποίηση των επισκεπτών με διατροφικές ιδιαιτερότητες ή αλλεργίες, καθώς επίσης ενημερώνει για τις επιλογές του επόμενου γεύματος
  • Προσδιορίζει και διαχειρίζεται τα αλλεργιογόνα στα ημερήσια μενού του ξενοδοχείου σε συνεργασία με τον chef και την ομάδα της κουζίνας
  • Παρέχει εξατομικευμένες διατροφικές οδηγίες και συστάσεις με βάση τους ατομικούς στόχους υγείας των επισκεπτών.
  • Διασφαλίζει την καθημερινή παρουσία στα εστιατόρια και την διαχείριση προτιμήσεων των επισκεπτών σχετικά με τις επιλογές φαγητού
  • Συμμετέχει ενεργά με την ομάδα F&B σε εκπαιδεύσεις για συνεχή βελτίωση και καινοτομία γαστρονομικών τάσεων και εξελίξεων
  • Συμμετοχή στην υλοποίηση και στον σχεδιασμό μενού φαγητού για διάφορες εκδηλώσεις
  • Επιβλέπει την τήρηση των προτύπων και διαδικασιών ISO και διασφαλίζει την ορθή εφαρμογή των κανόνων υγιεινής και ασφάλειας στα επισιτιστικά τμήματα

Απαραίτητα Προσόντα

  • Πτυχίο Διατροφολογίας / Διαιτολογίας, Τεχνολογίας Τροφίμων ή Επιστημών Υγείας -Μεταπτυχιακές σπουδές πάνω στο αντικείμενο θα θεωρηθεί προσόν.
  • Εμπειρία 2 έτη στο χώρο της Διατροφής και Υγείας
  • Άριστη γνώση αγγλικών- η γνώση δεύτερης/τρίτης ξένης γλώσσας θα θεωρηθεί προσόν.
  • Πολύ καλή γνώση των εφαρμογών MS Office

Δεξιότητες

  • Επαγγελματισμός, Συνέπεια, Οργάνωση, Αξιοπιστία & Υπευθυνότητα
  • Ενσυναίσθηση και Προσαρμοστικότητα
  • Επικοινωνία, αντίληψη & διορατικότητα
  • Προσοχή στη λεπτομέρεια & την ποιότητα
  • Ανθρωποκεντρική διάθεση φιλοξενίας και εξυπηρέτησης

Παροχές

Τι προσφέρουμε
  • Ανταγωνιστικό πακέτο αποδοχών & bonus επίτευξης στόχων
  • Εργασία σε ένα όμιλο με ανθρωποκεντρική αντίληψη και σεβασμό στο περιβάλλον, που επενδύει έμπρακτα και ενισχύει τις τοπικές κοινωνίες.
  • Διαρκή εκπαίδευση σύμφωνα με τα πρότυπα και τη δυναμική εξέλιξη της εταιρίας
  • Προοπτικές επαγγελματικής ανέλιξης σε έναν συνεχώς αναπτυσσόμενο όμιλο
  • Διαμονή με συγκατοίκηση
  • Πλήρης Διατροφή
  • Καθημερινή μεταφορά προς την εργασία (στους μη έχοντες μεταφορικό μέσο)

Δημιούργησε την δική σου επαγγελματική ιστορία #createyourcareerstory και γίνε μέλος μιας ομάδας 5.000 μελών στα Mitsis Hotels!

Για όλες τις αιτήσεις και τα στοιχεία που θα υποβληθούν, θα τηρηθεί απόλυτη εμπιστευτικότητα.
Μπορείτε να προωθήσετε το βιογραφικό σας.

Μπορείς να μάθεις περισσότερες πληροφορίες για τον όμιλο Mitsis ακολουθώντας τα παρακάτω link :

Κάνε απευθείας αίτηση για την θέση εδώ: https://apply.workable.com/mitsis-group/?lng=en#jobs