Η αγγελία εργασίας έχει λήξει

5/2/2018

Back Office Δικηγορικού Γραφείου

Γραμματειακή Υποστήριξη - Υπάλληλοι Γραφείου

Πόλη ΑΘΗΝΑ - ΑΤΤΙΚΗ
Απασχόληση Πλήρης απασχόληση
Επίπεδο Σπουδών Τεχνολογικό Εκπαιδευτικό Ίδρυμα (ΤΕΙ)

Διαθέτεις εμπειρία σε τμήμα Back Office Δικηγορικού Γραφείου;
Είσαι εξοικειωμένος με συστήματα και καταχώρηση δεδομένων;
Τώρα, σου δίνεται η ευκαιρία να εργαστείς σε μεγάλο Δικηγορικό Όμιλο!

Η ManpowerGroup, για λογαριασμό πελάτη της, γνωστού Δικηγορικού Γραφείου που εδρεύει στο κέντρο της Αθήνας, αναζητά έμπειρο υποψήφιο για εργασία ως Υπάλληλο Back Office.
Ωράριο Απασχόλησης: Δευτέρα ως Παρασκευή 09:00 – 17:00

Αρμοδιότητες:
Ο κάτοχος της θέσης θα αναλάβει τη διαχείριση του φυσικού αρχείου και των φακέλων των πελατών, προετοιμάζοντας τις νομικές ενέργειες και υποστηρίζοντας το νομικό τμήμα:

Πιο συγκεκριμένα:
• Αποστολή και παράδοσης όλων των δικογράφων σε δικαστικούς επιμελητές και δικηγόρους
• Προετοιμασία & Κατάθεση Διαταγών Πληρωμής
• Συντάξεις & Έλεγχος εξώδικων
• Επικοινωνίες με δίκτυο Δικ. επιμελητών και δικηγόρων
• Ταξινομήσεις & Αρχειοθετήσεις
• Έλεγχος φυσικών φακέλων και ορθότητας δικογράφων
• Επικυρώσεις δικογράφων
• Καταχωρήσεις ενεργειών και πρωτοκόλλων σε βάσεις access
• Καταχώρηση Ελέγχων τίτλων σε βάση δεδομένων και προσημειώσεων
• Σύνταξη Α´Επιταγών
• Επιστροφές Δικογράφων σε Τράπεζες

Απαραίτητα Προσόντα

• Απαιραίτητη εργασιακή εμπειρία 1-2 έτη σε αντίστοιχη θέση
• Απόφοιτος ΑΕΙ / ΤΕΙ

• Γνώση χρήσης συστήματος Arotron θα θεωρηθεί επιπλέον προσόν
• Καλή γνώση Αγγλικών
• Ικανότητα διαχείρισης παράλληλων εργασιών
• Οργανωτικές ικανότητες
• Ομαδικό πνεύμα συνεργασίας

Παροχές

• Μεικτός Μηνιαίος Μισθός: 860€