Θέσεις εργασίας στην Ελλάδα
23/04/2024

Χημικός Μηχανικός Παραγωγής (Έδρα Σίνδος)

Μηχανικοί ΑΕΙ / ΤΕΙ - Επιστήμες

Πόλη ΣΙΝΔΟΣ | ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ
Απασχόληση Πλήρης απασχόληση
Επίπεδο Σπουδών Γενικό Λύκειο

Η Adecco HR είναι η μεγαλύτερη εταιρεία παροχής υπηρεσιών ανθρώπινου δυναμικού παγκοσμίως και πιστοποιημένη στην Ελλάδα, σύμφωνα με το διεθνές πρότυπο ISO 9001:2015, στους τομείς εύρεσης και επιλογής προσωπικού και προσωρινής απασχόλησης. H Adecco, για λογαριασμό πελάτη της, κορυφαίας βιομηχανίας, αναζητά ένα (1) άτομο για τη στελέχωση των παρακάτω θέσεων:

Χημικός Μηχανικός Παραγωγής
(Έδρα Σίνδος)

Περιγραφή Θέσης
  • Επιβλέπει την καθημερινή ροή εργασιών παραγωγής διασφαλίζοντας ότι τηρούνται με συνέπεια τα πρότυπα απόδοσης και ποιότητας στα τμήματα ευθύνης του
  • Υποστηρίζει και ενισχύει όλες τις προσπάθειες για συνεχή βελτίωση της παραγωγικής διαδικασίας, του προϊόντος, του κόστους, και της ενεργειακής απόδοσης
  • Ετοιμάζει και παραδίδει αναφορές προόδου και παραγωγής
  • Επιβλέπει τη σωστή λειτουργία όλων των διαδικασιών και δραστηριοτήτων προστασίας του περιβάλλοντος προς συμμόρφωση με τις πολιτικές της Εταιρείας και τα αδειοδοτημένα πρότυπα λειτουργίας.
  • Εφαρμόζει, διατηρεί και βελτιώνει τα Συστήματα Ποιότητας και Περιβαλλοντικής Διαχείρισης σε όλες τις λειτουργίες της Διεύθυνσης Παραγωγής.
  • Συμμετέχει, εκτελεί και παρακολουθεί τους ετήσιους προϋπολογισμούς και τις περιοδικές αναθεωρήσεις τους.
  • Επικοινωνεί με την Διεύθυνση Συντήρησης (μηχανολογικής & ηλεκτρολογικής) προς ενημέρωση και προγραμματισμό εργασιών συντήρησης ή επισκευής στον εξοπλισμό του τμήματος ευθύνης του κατόπιν συνεννόησης με τον αντίστοιχο εργοδηγό του τμήματος και επιβλέπει την ορθή εφαρμογή των διαδικασιών ασφαλείας του προσωπικού του τμήματος του κατά την παράδοση-παραλαβή μηχανήματων.
  • Συνεργάζεται με το Τμήμα Προμηθειών για τον καθορισμό της ετήσιας ζήτησης και διαχείρισης υλικών καθώς και την και την έγκριση προμηθευτών.
  • Επιβλέπει θέματα προσωπικού για την εύρυθμη λειτουργία του τμήματος
  • Επιβλέπει και εφαρμόζει τις διαδικασίες για τη διασφάλιση ενός ασφαλούς εργασιακού περιβάλλοντος και περιβαλλοντικής προστασίας.
  • Συμμετέχει στην αξιολόγηση του προσωπικού στα τμήματα ευθύνης του.
  • Οργανώνει και συμμετέχει σε προγράμματα εκπαίδευσης του προσωπικού

Απαραίτητα Προσόντα

  • Απόφοιτοι ΑΕΙ Χημικός Μηχανικός
  • Προϋπηρεσία (2) – (3) ετών σε αντίστοιχη θέση
  • Άριστη γνώση Αγγλικής Γλώσσας
  • Επιθυμητή γνώση-εμπειρία σε περιβαλλοντικά θέματα ή/και θέματα ασφαλείας
  • Δυνατότητα επίλυσης προβλημάτων
  • Ευχάριστη προσωπικότητα με οργανωτικές δεξιότητες
  • Συνέπεια και επαγγελματισμός

Παροχές

  • Ανταγωνιστικό πακέτο αποδοχών
  • Μεταφορά από και προς το εργοστάσιο
  • Ιατροφαρμακευτική περίθαλψη
  • Δυναμικό περιβάλλον εργασίας

Αίτηση - Αποστολή Βιογραφικού

Πατήστε "Αποστολή Βιογραφικού" και θα μεταφερθείτε στη Σελίδα της εταιρείας.