Η αγγελία εργασίας έχει λήξει

5/7/2019

HR MANAGER

Διοίκηση Επιχειρήσεων - HR - Στελέχη

Πόλη ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ
Απασχόληση Πλήρης απασχόληση
Επίπεδο Σπουδών Τεχνολογικό Εκπαιδευτικό Ίδρυμα (ΤΕΙ)

H ICAP Executive Search & Selection, μια από τις κορυφαίες εταιρείες Επιλογής Στελεχών στην Ελλάδα, είναι μέρος της ICAP, του μεγαλύτερου Παρόχου Υπηρεσιών Ανθρώπινου Δυναμικού. Με περισσότερο από 45 χρόνια εμπειρίας, εξειδικευόμαστε στην αξιολόγηση και επιλογή ανώτερων και ανώτατων στελεχών βάσει των αναγκών των πελατών μας.

Για λογαριασμό γνωστής βιομηχανίας με έδρα δυτικά της Αλεξανδρούπολης, αναζητούμε

HR Manager (Ref. 4656/HRM/ESS/GR)

Αρμοδιότητες:
  • Ανάπτυξη και εφαρμογή στρατηγικών ανθρώπινου δυναμικού που ευθυγραμμίζονται με την επιχειρηματική στρατηγική
  • Δημιουργία προτύπων και διαδικασιών για τη λειτουργία του τμήματος ανθρώπινου δυναμικού
  • Ευθύνη έκδοσης μισθοδοσίας, μέσω μηχανογραφημένου συστήματος
  • Επίβλεψη διαχείρισης ηλεκτρονικής εφαρμογής Υ.Ε.Κ.Α-ΕΡΓΑΝΗ
  • Ευθύνη εξεύρεσης και επιλογής προσωπικού
  • Αξιολόγηση  προσωπικού και διαμόρφωση πολιτικής αμοιβών
  • Σχεδιασμός και διεξαγωγή προγραμμάτων εκπαίδευσης
  • Δημιουργία/αναθεώρηση  περιγραφών θέσεων εργασίας

Απαραίτητα Προσόντα

Προφίλ Υποψηφίου:
  • Προϋπηρεσία τουλάχιστον 7 ετών, ως επικεφαλής οργανωμένου τμήματος ανθρώπινου δυναμικού, ιδανικά σε βιομηχανία
  • Πτυχίο στη Διοίκηση Επιχειρήσεων ή στα Οικονομικά, με επιθυμητή εξειδίκευση σε Διοίκηση Ανθρωπίνων Πόρων
  • Άριστη γνώση Εργατικής και Ασφαλιστικής Νομοθεσίας
  • Εμπειρία σε ERP εφαρμογές προσωπικού, κατά προτίμηση της Epsilon net. Γνώση και άνεση στο χειρισμό του MS Office
  • Άριστη γνώση της αγγλικής γλώσσας. Η γνώση μίας ακόμη ξένης γλώσσας θα συνεκτιμηθεί.
  • Ηγετικές, επικοινωνιακές δεξιότητες και δυνατότητα εργασίας υπό συνθήκες πίεσης σε απαιτητικό περιβάλλον
  • Ακεραιότητα, ευελιξία, ομαδικό πνεύμα, υπευθυνότητα, πρωτοβουλία, εργατικότητα και αποτελεσματικότητα
  • Δεξιότητες  διαχείρισης / επίλυσης θεμάτων προσωπικού
  • Προσήλωση στην επίτευξη στόχων

Παροχές

Η εταιρεία προσφέρει:

Ανταγωνιστικό πακέτο αποδοχών και παροχών, σε ευχάριστο και δυναμικό περιβάλλον εργασίας

Σε όλες τις επαφές θα τηρηθεί απόλυτη εχεμύθεια.