Η αγγελία εργασίας έχει λήξει

18/11/2020

Operations Supervisor (Υπεύθυνος Παραγωγής)

Παραγωγή - Εργάτες - Τεχνίτες

Πόλη AΣΠΡΟΠΥΡΓΟΣ ΑΤΤΙΚΗΣ | ΑΘΗΝΑ - ΑΤΤΙΚΗ
Απασχόληση Πλήρης απασχόληση
Επίπεδο Σπουδών Τεχνολογικό Εκπαιδευτικό Ίδρυμα (ΤΕΙ)

Η ManpowerGroup, για λογαριασμό πελάτη της, ελληνικής εταιρείας με ηγετική θέση στον χώρο της κατασκευής, επεξεργασίας και διανομής βιομηχανικής συσκευασίας ξύλου, αναζητά Operations Supervisor (Υπεύθυνο Παραγωγής) για το εργοστάσιο της στον Ασπρόπυργο Αττικής.

Ο/Η υποψήφιος/α θα είναι υπεύθυνος/η για την εποπτεία και τη διασφάλιση της ορθή λειτουργίας της παραγωγικής διαδικασίας και θα αναφέρεται στον ιδιοκτήτη.

Αρμοδιότητες:
· Κατάρτιση & εφαρμογή προγράμματος παραγωγής (με έκδοση εντολών παραγωγής)
· Προγραμματισμός φορτώσεων/ παραδόσεων
· Τρέξιμο MRP (για την παραγγελία α’ & β’ υλών)
· Ποιοτικός & ποσοτικός έλεγχος παραγωγής
· Ποιοτικός & ποσοτικός έλεγχος παραλαβής α’ & β’ υλών
· Δημιουργία αναφορών & KPI's παραγωγής & logistics
· Έλεγχος προσωπικού παραγωγής
· Επιτήρηση εφαρμογής ISO
· Κατάρτιση & επιτήρηση προγράμματος συντήρησης μηχανημάτων
· Έλεγχος ορθής λειτουργίας μηχανημάτων παραγωγής
· Επίλυση καθημερινών θεμάτων παραγωγής & logistics
· Προΐσταται 1 στελέχους logistics & 2 εργοδηγών παραγωγής

Απαραίτητα Προσόντα

· Εμπειρία τουλάχιστον 3 ετών σε θέση αντίστοιχη θέση (ιδανικά στον κλάδο της ξυλοποιίας ή της βαριάς βιομηχανίας)
· Εμπειρία στη διαχείριση ανθρώπων & ομάδας
· Εξοικείωση με MS Office & πρόγραμμα ERP παραγωγής
· Οργανωτικές, επικοινωνιακές και διαπραγματευτικές ικανότητες
· Ικανότητα προσοχής στη λεπτομέρεια και διαχείρισης χρόνου

Παροχές

· Ανταγωνιστικό πακέτο αποδοχών
· Bonus βάσει αποτελεσμάτων
· Κάλυψη εξόδων κίνησης